کد خبر: 214364 A

سرپرست صنایع کوچک شهرکهای صنعتی گیلان:

روند پیشرفت روز افزون محیط های کسب و کار، صنایع کوچک و متوسط را جزئی از زنجیره تولید قرار داده است.

سرپرست صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: صنایع کوچک و متوسط، توانایی تولید فن آوری های جدید اشتغال پایدار و کمک به واحدهای بزرگ تولیدی را در خود جای داده اند.

به گزارشایلنا از رشت، عباس قلندری با بیان این مطلب اظهار کرد: صنایع کوچک با توانمندی های خود می تواند با از میان برداشتن مشکلاتی همچون بیکاری توزیع ناعادلانه درآمد نقش مهمی را در چرخه اقتصادی کشور داشته باشد.

وی افزود: سازمان صنایع کوچک می تواند با ارائه و انجام برنامه هایی همچون تامین مالی صنایع کوچک، نوسازی و افزایش بهره وری صنایع کوچک، فن آوری و توسعه محصول صنایع کوچک، توسعه خوشه ها و شبکه خوشه های همسان و مکمل، توسعه بازار عرضه و تقاضای خدمات کسب و کار، بهبود فضای کسب و کار و بستر سازی حقوقی و قانونی صنایع کوچک، تدوین و اجرای طرح های اشتغال زا صنایع کوچک و روستایی، گامهای اساسی و بلندی در جهت رشد و تعالی همه جانبه واحدهای صنعتی استان بردارد.

وی در بحثاهداف سازمان صنایع کوچک به چند مورد اشاره کرد و گفت: توسعه و تکمیل کلیه زیر ساخت های مورد نیاز استقرار صنایع در شهرکها و نواحی صنعتی، توسعه خدمات نرم افزاری صنایع کوچک در شهرستان ها و شهرکهای بزرگ صنعتی کشور، توسعه خوشه ها ی صنعتی، حمایت از ایجاد بنگاه های صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع و حمایت از سرمایه گذاریهای صنعتی از جمله این اهداف است.

قلندری در خصوص خدمات سازمان صنایع کوچک گفت: توسعه شهرک های تخصصی و فناوری با توجه به اولویت ها و مزیت های صنعتی، بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک و ایجاد شرایط لازم در جهت امنیت سرمایه گذاری از جمله خدمات سازمان صنایع کوچک است.

وی ابراز داشت: امید است با کمک و همکاری تمام فعالان عرصه صنعت از بخشهای دولتی و خصوصی دستیابی به برنامه های تدوین شده محقق گردد و بالندگی، سرافرازی، توسعه یافتگی هر چه بیشتر کشور عزیزمان را موجب شود.

اشتغال ایجاد اشتغال بهره وری بیکاری درآمد دولتی و خصوصی رشد و تعالی صنایع کوچک صنعت کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر