کد خبر: 215021 A

با حضور بیش از یک‌صد نفر؛

اولین گردهمایی، ساعت ۱۵ روز دوشنبه، پنجم آبان، همزمان با دوم محرم برگزار می‌شود و کاروان تعزیه تا حرم فاطمه اخری(س)(خواهر امام رضا(ع) حرکت خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد: کاروان تعزیه با حضور بیش از یکصد نفر از تعزیه خوانان گیلان، دهه اول محرم در رشت به حرکت در می‌آید.

به گزارش ایلنا از رشت، فیروز فاضلی، با اعلام این مطلب اظهار کرد: همزمان با آغاز دهه اول محرم، با حضور بیش از یک صد نفر از تعزیه خوانان استان، کاروان تعزیه در رشت به حرکت درخواهد آمد.

وی با اشاره به قدمت تعزیه در استان گیلان گفت: در این برنامه، گروه‌های تعزیه در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت گردهم می‌آیند و از آنجا با لباس تعزیه و اجرای این آیین هنری و مذهبی در سطح شهر به حرکت در می‌آیند.

فاضلی افزود: اولین گردهمایی، ساعت ۱۵ روز دوشنبه پنجم آبان همزمان با دوم محرم برگزار می‌شود و کاروان تعزیه تا حرم فاطمه اخری(س)(خواهر امام رضا(ع)) حرکت خواهد کرد.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: همچنین دومین گردهمایی تعزیه خوانان، ساعت ۱۵ روز پنجشنبه، ۸ آبان، همزمان با پنجم محرم خواهد بود که کاروان تعزیه از مجتمع مذکور به سوی بقعه دانای علی رشت به حرکت درخواهند آمد.

استان گیلان امام رضا فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری محرم حضور کاروان رشت حرکت تعزیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر