کد خبر: 216876 A

امام جمعه آستارا تاکید کرد:

مداحان مفاهیم معنوی و معرفت واقعه کربلا را در اشعار خود بیان کنند و از خرافه‌گویی بپرهیزند.

امام جمعه آستارا گفت: مداحان مفاهیم معنوی و معرفت واقعه کربلا را در اشعار خود بیان کنند و از خرافه‌گویی بپرهیزند.

به گزارش ایلنا از آستارا، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا، امروز در نماز جمعه این شهر با تسلیت درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی اظهار داشت: آیت‌الله مهدوی‌کنی یار صدیق امام(ره) و رهبر معظم انقلاب بود.

وی با بیان اینکه ضایعه درگذشت آیت‌الله‌ مهدوی‌کنی جبران‌ناپذیر است، تصریح کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش غیر قابل انکار و تاثیرگذار داشت.

خطیب جمعه آستارا، آیت‌الله مهدوی‌کنی را عالمی مجاهد و مبارز خواند و تصریح کرد: ایشان در زمان طاغوت شکنجه‌ها و رنج‌های زندان را به جان خرید تا انقلاب پیشرفت کند.

این مسئول تاثیر آیت‌الله مهدوی‌کنی پس از پیروزی انقلاب را انکارناپذیر خواند و گفت: ایشان پس از امام(ره) در کنار رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و تابع محض ولایت فقیه بود.

حافظ‌نیا در ادامه به فرارسیدن ماه محرم اشاره کرد و ادامه داد: واقعه کربلا با هدف احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به معروف شکل گرفت.

وی با تاکید بر ضرورت توجه مداحان در مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع) به مسئله امر به معروف، خاطرنشان کرد: مداحان مفاهیم معنوی و معرفت واقعه کربلا را در اشعار خود بیان کنند و از خرافه‌گویی بپرهیزند.

امام جمعه آستارا توجه مداحان و واعظان به فریضه امر به معروف در عزاداری‌های را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در چارچوب حرمت و اخلاق حسنه امری ضروری است.

این مسئول حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر را محکوم کرد و گفت: صدور حکم اعدام شیخ نمر حرکت نسنجیده عربستان است، اما باید بداند که چنین حرکت‌هایی هرگز نمی‌تواند صدای آزادی‌خواهی و حریت را خاموش کند و سرانجام این اقدام به سقوط دولت عربستان می‌انجامد.

امام حسین انقلاب خرافه رهبر معظم انقلاب زندان عزاداری کربلا محرم مداحان نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر