کد خبر: 216913 A

با حضور فعالان صنعت و معدن؛

بهره‌مندی فعالان عرصه تولید و تجارت از ظرفیت تشکل‌های تخصصی به عنوان حامیان بخش خصوصی مورد تاکید وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

انتخابات هیئت مدیره پنج انجمن تخصصی صنایع همگن گیلان با حضور فعالان عرصه صنعت و معدن این استان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، مسئول دبیرخانه مشترک سازمان صنعت و معدن و تجارت و تشکل‌های صنعتی، معدنی و تجاری گیلان، صبح امروز در انتخابات هیئت مدیره انجمن‌های تخصصی صنایع همگن اظهار کرد: این انتخابات پس از انجام فراخوان عمومی با هماهنگی‌های به عمل آمده و با همکاری مشترک سازمان و خانه صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شده است.

افشین سروش، انجمن‌ها را شامل صنایع سازندگان قطعات خودرو، صنایع چوبی و سلولزی، صنایع نساجی، فرآورده‌های بتنی و صنایع پلاستیک عنوان کرد و گفت: انتخابات این انجمن‌ها با حضور فعالان هر حوزه به صورت جداگانه برگزار شده است.

وی بهره‌مندی فعالان عرصه تولید و تجارت از ظرفیت تشکل‌های تخصصی به عنوان حامیان بخش خصوصی را مورد تاکید وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی برای تشکیل و تأسیس گروه‌های صنعتی فاقد انجمن تخصصی صنایع همگن در حال انجام است.

این مسئول اضافه کرد: به‌زودی زمان برگزاری انتخابات آن‌ها از طریق سایت سازمان صنعت، معدن و تجارت و رسانه‌ها به اطلاع فعالان تولید و صنعت می‌رسد.

وی کاهش تصدی دولت، ترویج و حمایت از تشکل‌های تخصصی صنعتی و معدنی و مشارکت واحدهای تولیدی در اداره امور مرتبط با حوزه فعالیت خود را از اهداف انجمن‌های تخصصی صنایع همگن ذکر کرد.

سروش تصریح کرد: ایجاد و گسترش کمی و کیفی تشکل‌های تولیدی و تجارتی و خدماتی مربوط به آن‌ها، هدایت و تمرکز ظرفیت‌های موجود را از دیگر اهداف انجمن‌ها برشمرد.

وی یادآور شد: به‌کارگیری توانمندی و ظرفیت‌های موجود برای انجام بهینه امور مربوط به تولید و آتی تشکل‌های تولیدی و صادراتی و وارداتی برای ایفای نقش مؤثر‌تر و مفید‌تر در راستای توسعه و پایداری تولید و تجارت از جمله اهداف انجمن‌ها است.

مسئول دبیرخانه مشترک سازمان صنعت و معدن و تجارت و تشکل‌های صنعتی، معدنی و تجاری گیلان، دفاع از حقوق صنعتگران و معدن‌کاران، ایجاد کارآمدی در تولید ملی و تجارت داخلی و خارجی، توسعه اقتصادی استان و کشور و توسعه و تقویت تشکل‌های اقتصادی را از جمله مهم‌ترین اهداف این سازمان در تشکیل انجمن‌های تخصصی صنایع همگن عنوان کرد.

بخش خصوصی پلاستیک تجارت خودرو رسانه سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت و معدن صنعت و معدن معدن وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر