کد خبر: 217458 A

سرپرست امور اجتماعی استانداری گیلان:

فضا‌سازی‌های محیطی، استفاده از اشعار و مراثی جهت دار و فرهنگ ساز نقش مهمی در تبیین این مناسبت‌ها دارد.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: محرم و عاشورای حسینی، بهترین فرصت برای ایجاد همگرایی‌های اجتماعی در راستای توسعه فرهنگ عمومی است.

به گزارش ایلنا از رشت، یونس رنجکش در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم روز عاشورای حسینی و ۱۳ آبان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان اظهار داشت: با توجه به نقطه کانونی محرم و عاشورای حسینی در این ایام باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت برای ایجاد نزدیکی‌ها در جامعه بهره‌مند شویم.

وی اضافه کرد: مردم براساس آموزه‌های دینی و مذهبی عاشورای حسینی از همه اقشار آن بدون در نظر گرفتن علایق، تلاش دارند تا ارادت خود را به صورت خودجوش به امام حسین(ع) به نمایش بگذارند.

رنجکش تصریح کرد: هیچ چیز قدرت و عظمت عاشورا و محرم را نمی‌تواند تحت الشعاع قرار دهد و ما باید بتوانیم از این قدرت و نفوذ عاشورا که خودجوش توسط مردم شکل می‌گیرد، برای محوریت قرار دادن ارزش‌های اجتماعی و مذهبی استفاده کنیم.

وی ایجاد همبستگی در اجرای برنامه‌های روز عاشورا را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: تلاش دست اندرکاران باید نزدیکی دل‌ها با هدایت صحیح مردم باشد.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: مردم عاشقانه و بدون واسطه به امام حسین(ع) ادای دین می‌کنند و ما باید از عشق و علاقمندی که نشانه عمیق بودن اعتقادات مردم به اهل بیت و فرهنگ شیعه است در راستای تولید ارزش‌ها و سرمایه‌های اجتماعی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برنامه ریزی‌های روز عاشورای حسینی باید به سمتی هدایت شود تا نماد یکپارچگی و مظهر دلدلگی در راستای اهداف و ارزش‌های مذهبی باشد.

وی از آمادگی استانداری گیلان در حمایت و پشتیبانی از هرگونه حرکتی که در راستای تقویت بنیان‌های دینی و مذهبی و همبستگی‌های اجتماعی باشد، خبر داد و یادآور شد: روز ۱۳ آبان، نماد مبارزه ملی علیه استکبار جهانی است که این روز هم دست آوردی از اموزه‌های عاشورای حسینی است و همه باید تلاش کنیم تا از فرصت عاشورای حسینی که همزمان با این مناسبت است برای تبیین بهتر این روز بکوشیم.

رنجکش در پایان خاطرنشان کرد: فضا سازی‌های محیطی، استفاده از اشعار و مراثی جهت دار و فرهنگ ساز نقش مهمی در تبیین این مناسبت‌ها دارد.

۱۳ آبان آموزه های دینی اجتماعی و فرهنگی استان گیلان استکبار جهانی جامعه سرمایه عاشورا محرم نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر