کد خبر: 217465 A

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد گیلان:

ماه محرم، ماه تحکیم وحدت در میان امت اسلامی و فرصت مناسبی برای تقویت مشترکات مذهبی و اعتقادی میان شیعه و سنی است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان گفت: عزاداری امام حسین(ع) حرکتی حیات‌بخش برای جامعه است.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت الاسلام علی کریمیان در همایش بصیرتی مداحان و هیئت‌های مذهبی استان گیلان که در حسینیه حضرت اباالفضل(ع) سپاه قدس گیلان برگزار شد، با تسلیت به مناسبت ارتحال آیت الله مهدوی کنی اظهار کرد: آیت الله مهدوی کنی از انقلابیون بسیار نام آور هستند که خدمات ارزنده‌ای در قبل و بعد از انقلاب به جای گذاشتند.

وی تصریح کرد: عزاداری امام حسین(ع) حرکتی حیات‌بخش برای جامعه است اما مردم باید با این حرکت آشنا شوند تا بتوانند رهنمودهای امام حسین(ع) را به منصه ظهور برسانند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان گیلان گفت: بنا به عقیده بسیاری از تحلیلگران آمریکایی عامل موفقیت ایران در عرصه‌های مختلف احیای فرهنگ شهادت طلبی در فرزندان به بهانه بازخوانی درست حادثه کربلاست.

حجت الاسلام کریمیان با بیان اینکه ماه محرم، ماه تحکیم وحدت در میان امت اسلامی است، افزود: محرم فرصت مناسبی برای تقویت مشترکات مذهبی و اعتقادی میان شیعه و سنی است.

وی با بیان اینکه دشمن با ایجاد فرقه‌های کاذب بدنبال از بین بردن وحدت میان مسلمانان است، یادآور شد: دشمن امروز با تشکیل گروه‌های تروریستی داعش بحثمسلم کشی را به راه انداخته است. بنابراین مسلمانان برای مقابله با توطئه‌های دشمنان باید اسلام واقعی را برای جهانیان و آیندگان معرفی کنند و بر وجود مشترکات شیعه و سنی تاکید کنند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان گیلان در ادامه تاکید کرد: آموزه مهدویت در عمق فرهنگ عاشورا جای دارد، به طوری که با تعمق در ژرفای حماسه حسینی به اهمیت و ارزش مهدویت و انتظار پی خواهیم برد.

حجت الاسلام کریمیان گفت: با توجه به موقعیت خاص ماه محرم و حضور پر شور جوانان در مجالس مذهبی سزاوار است برگزارکنندگان مراسم مذهبی توجه بیشتری به تبلیغ آموزه مهدویت داشته باشند.

وی اضافه کرد: حضور مردم در مجالس عزاداری و شنیدن سخنان علما کافی نیست بلکه هدف از حضور در مجالس عزدارای آگاهی از رسالت امام حسین(ع) و ادامه دادن راه ایشان است.

حجت الاسلام کریمیان خاطرنشان کرد: مرثیه‌ها در بعضی مواقع از خرافات تاثیر می‌پذیرند، بنابراین باید ‏ضمن پرهیز از چنین مسائلی، روح حماسی عاشورا را در قالب اشعار و مداحی‌ها متجلی کنند.

آیت الله مهدوی کنی امام حسین انقلاب ایران جامعه شیعه و سنی عاشورا محرم مسلمانان نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر