کد خبر: 219133 A

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد:

در شش ماهه نخست امسال ۵۸ کیلومتر از خطوط انتقال و توزیع آب‌رسانی در ۱۱۰ روستای این استان اصلاح و بازسازی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از واگذاری شش هزار و ۳۵۱ فقره انشعاب جدید آب شرب به روستاییان این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی فرامینی، با بیان اینکه امسال ۵۸ کیلومتر از شبکه‌های آبرسانی روستایی در این استان اصلاح و بازسازی شده است، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مشکلات شرکت آبفار گیلان وجود شبکه‌های فرسوده آبرسانی است.

وی با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال ۵۸ کیلومتر از خطوط انتقال و توزیع آب‌رسانی در ۱۱۰ روستای این استان اصلاح و بازسازی شد، افزود: اجرای مداوم طرح بازسازی شبکه‌های آب‌رسانی مرهون تخصیص اعتبارات مناسب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه در این مدت هشت میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال برای اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب‌رسانی روستایی در گیلان هزینه شد، گفت: شمارشگر حجمی «اولتراسونیک» در مجتمع‌های بزرگ آب‌رسانی روستایی این استان با هدف مدیریت مصرف آب آشامیدنی نصب و راه‌اندازی شد.

فرامینی تصریح کرد: برای خرید و نصب ۱۳ دستگاه شمارشگر حجمی در مجتمع‌های آب‌رسانی روستایی استان افزون بر ۷۸۰ میلیون ریال اعتبار منظور شده است، از ابتدای امسال، شمارشگرهای حجمی به منظور اندازه‌گیری میزان دقیق آب تولید شده در مجتمع‌های آب‌رسانی روستایی در سطح شهرستان‌های لاهیجان، لنگرود، املش، فومن، آستارا، انزلی، صومعه سرا و شفت راه اندازی شده است.

وی افزود: این شرکت برنامه‌ریزی کرده تا پایان امسال با نصب حدود ۳۰ دستگاه از مزایای شمارشگرهای حجمی اولتراسونیک در مجتمع‌های آب‌رسانی روستایی گیلان برای مدیریت مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب آشامیدنی تولیدی استفاده کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه با نصب این شمارشگر‌ها، شرکت آبفار قادر است میزان تولید و مصرف آب تولیدی در شبکه‌ای آب‌رسانی را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵۰ هزار و ۶۱۷ مشترک در سطح یک‌هزار و ۶۶۴ روستای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی هستند.

فرامینی از واگذاری شش هزار و ۳۵۱ فقره انشعاب جدید آب شرب به روستاییان این استان خبر داد و گفت: با واگذاری این انشعابات، تعداد مشترکین شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان به ۲۵۰ هزار و ۶۱۳ مشترک رسید و با فروش این انشعابات مبلغ چهار میلیارد و ۲۰۳ میلیون ریال درآمد عاید شرکت آبفار استان شد.

درآمد شرکت آب و فاضلاب مشکلات استان گیلان آب واگذاری رسانی شرب روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر