کد خبر: 222698 A

برگزاری نشست‌های علمی مشترک از قبیل سمینار، طرح‌های تحقیقاتی، کارگاه‌ها، سخنرانی‌های علمی و… از مهم‌ترین موضوعات و حوزه‌های مشترک فعالیت طرفین در این تفاهم نامه است.

سازمان منطقه آزاد انزلی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایلنا از انزلی، تفاهم نامه همکاری این سازمان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی به منظور توسعه همکاری‌های مشترک پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و فعالیت‌های علمی منعقد شد.

رضا مسرور، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان، در جریان انعقاد این تفاهم نامه با بیان اینکه اجرای طرح‌های تحقیقاتی به توسعه این منطقه کمک می‌کند، اظهار داشت: امیدوارم این تفاهم نامه منشأ اثرات خیر برای منطقه و کشور باشد چراکه اهداف و برنامه‌های ما در راستای تلاش برای توسعه منطقه و کشور است و بسیاری از مشکلات با پژوهش و تحقیق قابل حل بوده و در منطقه آزاد انزلی نیز الویت ما اجرای طرح‌ها با تکنولوژی بالا است.

وی با بیان اینکه گسترش همکاری با دانشگاه‌ها و موسسات علمی از مهم‌ترین اولویت‌ها و برنامه‌های راهبردی این سازمان است، افزود: دست یابی به الگوی ایران اسلامی ۱۴۰۴ از طریق همکاری با نهادهای پژوهشی قابل دست یابی است و پیشنهاد می‌کنم طرح‌های مطالعاتی دانشگاه‌ها به عنوان پایلوت، ابتدا در مناطق آزاد اجرا شود.

علیرضا اقدامی معافی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی، در این نشست با تصریح بر اینکه این دانشگاه در داخل محدوده این منطقه قرار دارد، با تاکید بر روند رشد یک سال اخیر منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: در حوزه‌های تحقیقاتی، پژوهشی، فرهنگی با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه آزاد انزلی و دانشگاه آزاد زمینه‌های همکاری فراوانی وجود دارد که باید از آن‌ها بهره برد.

وی با اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌ها افزود: رابطه صنعت و دانشگاه موجبات رشد مناطق آزاد به عنوان نقطه پایلوت توسعه کشور را فراهم می‌کند و ما در دانشگاه آزاد در سال‌های اخیر، تحولات مثبتی را در حوزه‌های اقتصاد دانش بنیان شاهد بودیم.

سید ضیاءالدین شفیعی، معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری این سازمان، دانشگاه را گنجینه انرژی و طراوت ارزیابی کرد و گفت: هدف ما در منطقه آزاد انزلی ساختن جامعه نمونه ایرانی اسلامی است و امیدواریم این تفاهمنامه تولد راه جدید و آغاز مسیری برای دست یابی به افق‌های جدید پیشرو باشد.

این تفاهم نامه در پنج ماده مابین سید ضیاالدین شفیعی، معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی، به نمایندگی از این سازمان با دکتر علیرضا اقدامی معافی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی، به نمایندگی از این دانشگاه منعقد شده است.

برگزاری نشست‌های علمی مشترک از قبیل(سمینار، طرح‌های تحقیقاتی، کارگاه‌ها، سخنرانی‌های علمی و…)، استفاده مطلوب از توانایی‌های دانشگاه و سازمان در جهت اجرای پروژه‌های تحقیقاتی– کاربردی و رفاهی مورد نیاز طرفین، انجام فعالیت‌های مشترک علمی در زمینه در اولویت قرار دادن عناوین تحقیقاتی پیشنهادی و یا توافق شده طرفین و انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه‌های تحقیقاتی مصوب با نام مشترک دانشگاه و سازمان منطقه آزاد(با توافق طرفین) از مهم‌ترین موضوعات و حوزه‌های مشترک فعالیت طرفین در این تفاهم نامه است.

ایران اسلامی تولد جامعه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رشد مشکلات مقالات علمی مناطق آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر