کد خبر: 222728 A

مدیرکل حمل و نقل گیلان:

اطلاع‌رسانی به عموم مردم، آموزش گروه‌های سنی و اصناف، گام برداشتن در جهت اصلاح فرهنگ ترافیک و اعلام هشدارها در جامعه، ارزان‌‌ترین و سریع‌ترین روش جهت کاهش حوادثرانندگی است.

ناصر آل‌محمدی، در نخستین گردهمایی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور که در این اداره‌کل برگزار شد، ‌ اظهار کرد: موضوع حوادثرانندگی آنقدر مهم و تاثیرگذار است که هر ساله نهادهای بین المللی ایامی را به این موضوع تخصیص می‌دهند، در کشورمان هم این معضل سالهاست دغدغه مدیران ارشد و کار‌شناسان ذیربط تلقی می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، ‌ وی افزود: واقعیت این است که در سال‌های اخیر نرخ تلفات ناشی از تصادفات رانندگی منفی بوده و هر ساله تعداد قربانیان کاهش می‌یابد. اقدامات موثر در بخش راه، خودرو، ‌ نظارت و… باعثکاهش خسارات و آسیب‌ها شده اما به نظر می‌رسد با برخی اقدامات میزان کاهش تلفات را می‌توان بیش از پیش تقلیل داد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گیلان گفت: اطلاع‌رسانی به عموم مردم، آموزش گروه‌های سنی و اصناف، گام برداشتن در جهت اصلاح فرهنگ ترافیک و اعلام هشدار‌ها در جامعه، ارزان‌‌ترین و سریع‌ترین روش جهت کاهش حوادثرانندگی است.

آل‌محمدی با بیان اینکه مسئولیت‌های ما در قبال کاهش آسیب‌دیدگان سنگین است، ادامه داد: موضوع امنیت جاده‌ای به یک یا چند دستگاه اجرایی محدود نمی‌شود، همه مسئول هستیم؛ والدین می‌توانند با آموزش کودکان درخصوص اصول ایمنی هنگام عبور از خیابان و یا استفاده از دوچرخه و موتورسیکلت اولین گام را بردارند، مدارس و دانشگاه‌ها با آموزش مخاطبین خود باید موضوع را نهادینه کنند و با تشکیل کارگاه‌های عملی و دعوت از کار‌شناسان، دانش‌آموزان و دانشجویان را بیش از پیش آگاه ‌کنند.

وی بیان کرد: ایران رتبه سوم سوانح جاده‌ای و رتبه پنجم کشته‌شدگان این حوادثرا در دنیا دارد؛ طی ۶ ماه نخست سالجاری ۹ هزار و ۳۰۳ نفر بر اثر سوانح جاده‌ای در گیلان جان باخته‌اند که در این زمینه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۹ درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان گیلان ادامه داد: جمعیت طرفدار ایمنی راه‌های کشور تشکلی است که با حضور افراد با تجربه جهت کاهش صدمات رانندگی تلاش می‌کند.

وی افزود: اعتبارات عمرانی در کشور ما هنوز هم صرف ساخت می‌شود، در حالیکه راههای ما به تعمیرات، دستگاه‌های الکترونیکی و… نیاز دارد، اکنون یک هشتم اعتبارات بخش راه صرف مسائل ایمنی می‌شود.

استان گیلان ایران ترافیک جاده جامعه حمل و نقل دانش آموزان و دانشجویان کودکان مدیرکل حمل و نقل و پایانه والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر