کد خبر: 222787 A

شهردار لولمان عنوان کرد:

مردم لولمان برای تفریح به پارک ساحلی آستانه اشرفیه می روند.

شهردار لولمان گفت: لولمان به عنوان سومین شهر وسیع گیلان از داشتن حتی یک متر مربع فضای تفریحی و سبز محروم است.

به گزارش ایلنا از لولمان، مریم پاکزاد با بیان این مطلب افزود: مردم شهرهشت هزار و ۷۰۸ نفری لولمان از نبود فضای تفریحی و سبز محروم هستند و برای تفریح به پارک ساحلی آستانه اشرفیه که کوچک‌تر از زمین مورد نظر شهرداری است، مراجعه می‌کنند.

وی اظهار داشت: این در حالیست که زمینی ۶۰ هکتاری در حاشیه رودخانه سفیدرود واقع شده که می‌تواند نیاز اهالی لولمان و حتی شهرهای همجوار مانند رشت، کوچصفهان، استانه اشرفیه و غیره به فضای سبز و تفریحی را رفع کند.

شهردار لولمان ادامه داد: اگر این زمین که هم اکنون قابلیت بهره برداری دارد در اختیار شهرداری قرار گیرد با صرف اعتباری اندک در فاز نخست در اختیار شهروندان لولمانی قرار خواهد گرفت تا آن‌ها از فضای تفریحی و سبز شهر خود بهره گیری کنند.

وی با بیان اینکه برای بهره برداری کامل از این پارک ۶۰ هکتاری به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه نیاز است، گفت: هم اکنون وسایل بازی کودکان با صرف اعتبار ۱۳ میلیون تومانی خریداری شده است.

پاکزاد افزود: در صورت راه اندازی پارک لولمان می‌توان تا سقف ۱۵۰ میلیون برای تهیه وسایل بازی کودکان هزینه کرد.

وی اعتبار سال گذشته شهرداری لولمان را ۷۸۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی و ۴۳۰ میلیون تومان از محل منابع استانی اعلام کرد و اظهار داشت: امسال نیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده که ۵۳۰ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی در شش ماهه نخست امسال محقق شده و ۱۶۰ میلیون تومان نیز تا کنون از محل منابع استانی جذب شده است.

شهردار لولمان با تاکید بر اینکه این شهر در سال ۸۸ با تجمیع شش روستای لولمان، مبارک آباد، رشت آباد، چلک، رودبارکی و کرباسده با تصویب دولت به عنوان هفتمین شهر شهرستان رشت شناخته شد، یادآور شد: شهرداری لولمان در خرداد ماه سال ۹۱ به بهره برداری رسید تا پاسخگوی نیاز شهروندان باشد.

بازی دولت زمین شهرداری فضای سبز کودکان شهر تفریحی فضای لولمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر