کد خبر: 222856 A

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد گیلان تاکید کرد:

رسیدگی به طرح‌های اقتصادی و دانش بنیان دغدغه جدی دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان بر تأمین حداقل ۱۲درصد بودجه از طریق اجرای طرح‌های اقتصادی و دانش بنیان در واحد‌های دانشگاهی استان تاکید کرد و گفت: رسیدگی به طرح‌های اقتصادی و دانش بنیان دغدغه جدی دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت الاسلام والمسلمین سید علی میرابراهیمی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی «سامانه جامع پژوهش و فناوری» دانشگاه آزاد اسلامی کشور در واحد رشت، با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار کرد: خداوند انسان را خلق کرد و با متحول ساختن و به فعلیت رسانیدن استعداد‌ها، حقیقتی را آشکار ساخت.

وی افزود: استعدادهای خدادادی جز با تحقیق و پژوهش به ثمر نمی‌نشیند.

میرابراهیمی، با تأکید بر تولید علم و دانش در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم و دانش و ارتقای جایگاه علمی ایران اسلامی در جهان، نقش شایسته و تعیین کننده‌ای دارد.

وی، ادامه داد: مسئله طرح‌های اقتصادی و دانش بنیان، در زمان حال ارتباط مستقیمی با مسئله پژوهش دارد و از دغدغه‌های جدی دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، تصریح کرد: ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت فراوان به دنبال کم کردن فشار شهریه از دوش دانشجویان عزیز و افزایش درآمد دانشگاه از طریق طرح‌های اقتصادی و دانش بنیان است.

این مسئول، افزود: در اولویت قرار دادن و تکلیف نمودن واحدهای دانشگاهی به تأمین حداقل ۱۲درصد بودجه خود از طریق طرح‌های اقتصادی و دانش بنیان گام اساسی برای توسعه علم و پژوهش در دانشگاه است.

میرابراهیمی بابیان اینکه بر اساس سیاست‌های ابلاغی، اساتید برای به دست آوردن درجه‌های بالا‌تر باید به دنبال تحقیق و پژوهش بروند ادامه داد: این مسئله نقش به سزایی در توسعه علم و دانش پژوهش محور در دانشگاه آزاد اسلامی دارد.

استان گیلان ایران اسلامی بودجه جهان دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی درآمد علم و دانش فناوری قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر