کد خبر: 223323 A

واکنش نماینده ولی فقیه گیلان و امام جمعه رشت؛

فرصتی ایجاد شد و بوتیک‌دار، کارگر، کشتی‌گیر، پهلوان و…، عضو شورای شهر شدند و خواسته‌هایی دارند.

امام جمعه رشت گفت: در زمان رضاخان روضه‌خوانی جرم بود ومردم امام حسین(ع) را فراموش نکردند و ایستادگی مردم در طول تاریخ از راه و عزاداری امام حسین(ع) حائز اهمیت است و این موج باید.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله زین الدین قربانی عامل دیگر جاودانگی قیام عاشورا را اصحاب بی‌نظیر امام حسین(ع) دانست و خاطرنشان کرد: دنیا برای این جوانمردی و فداکاری ارزش قایل شده است.

وی با تاکید بر اینکه مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع) باید دور از بدعت‌ها برگزار شود، متذکر شد: صدا و سیما در ایام عاشورا عزاداری امام حسین(ع) را خوب منعکس کرد و ما تشکر می‌کنیم اما برخی‌ها در سایت‌ها آورده‌اند که عاشورای امام حسین(ع) را چرا عده‌ای تحت‌الشعاع ۱۳ آبان قرار داده‌اند.

امام جمعه رشت افزود: انقلاب ما از عاشورای امام حسین(ع) است و بعد انتظار دارید در عاشورا تنها درباره ۱۳ آبان صحبت شود، ما و صدا و سیما را مورد انتقاد قرار دادند و خود را انقلابی می‌دانند، وای بر انقلابی بودن شما.

وی عامل دیگر ماندگاری قیام عاشورا را ادامه راه امام حسین(ع) توسط پیروان او ذکر کرد و گفت: پیروان امام حسین(ع) هرگز راه او را فراموش نکرده‌اند.

وی درباره عملکرد شورای شهر به ویژه در رشت، اظهار کرد: فرصتی ایجاد شد و بوتیک‌دار، کارگر، کشتی‌گیر، پهلوان و…، عضو شورای شهر شدند و خواسته‌هایی دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: برخی از شهرداران که با آنها همراه نبودند با وجود اینکه نمونه کشوری بودند در کمتر از یک سال با وجود اینکه توسط اعضای شوراها انتخاب شده بودند، عزل شدند و آنها را کنار گذاشتند و اکنون شهر رشت بدون شهردار است.

وی افزود: از قوه مقننه و مجریه می‌خواهم راهکاری ارائه دهد و اختیارات اعضای شورای شهرها کنترل شود و برای برخی از اعضای شورا پیام فرستادم که مصلحت نیست هر چند وقت، شهردار را تغییر دهید.

وی با اشاره به اینکه اکنون اعضای شورا می‌خواهند شهردار شوند، ادامه داد: آیا مردم برای شهردار شدن به اعضا رای داده‌اند، چرا می‌خواهند خلاف رأی مردم عمل کنند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه شهردار بازیچه دست شورای شهر نیست، در تذکر به اعضای شورای شهرها تصریح کرد: استاندار باید قدرتمندانه وارد عمل شود و مردم نباید بازیچه چند جوان تازه به دوران رسیده در شوراها باشند.

واکنش آیت الله قربانی به برکناری شهرداران رشت و لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر