کد خبر: 225548 A

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس:

از زمان اعلام ارایه وام ۵ میلیون تومانی از سوی دولت، رقم تخصیص داده شده کمتر از ۱۰ درصد جامعه هدف را در بر می گرفت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تناقض دولت و بانک مرکزی در اعلام رقم تخصیص داده شده به وام ازدواج انتقاد کرد و گفت: از زمان اعلام ارایه وام ۵ میلیون تومانی از سوی دولت رقم تخصیص داده شده کمتر از ۱۰ درصد جامعه هدف را در بر می‌گرفت.

به گزارش ایلنا از رشت، غلامعلی جعفرزاده، با انتقاد از اعلام بانک مرکزی مبنی بر ارایه وام ۳ میلیونی ازدواج به زوجین و بلاتکلیفی وام ۵ میلیون تومانی، افزود: در‌‌ همان ابتدا که از سوی دولت پرداخت وام ازدواج اعلام شد تحقق آن بعید به نظر می‌رسید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ارایه وام ۵ میلیون تومانی ازدواج به متقاضیان، نیازمند آماده بودن زیرساخت‌ها و تامین منابع مالی آن است درحالی که این زمینه فراهم نبود و طرح پرداخت وام ۵ میلیونی تنها توقعاتی را در بین جوانان ایجاد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: از‌‌ همان زمانی که ارایه وام ۵ میلیون تومانی از سوی دولت اعلام شد، رقم تخصیص داده شده کمتر از ۱۰ درصد جامعه هدف را در بر می‌گرفت که همین امر از ابتدا نشان دهنده ناموفق بودن طرح بود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه از دولت درخواست کردیم که تنها به صحبت‌های شعاری بسنده نکند، یادآور شد: این اقدامات منجر به شکل گیری انتظارات در جامعه می‌شود درحالی که دولت از انجام آن عاجز است.

وی با تاکید بر اینکه رفع معضل اشتغال، مسکن و ازدواج از مطالبات امروز جوانان است، افزود: ‌ایجاد تسهیلات رفاهی مورد مطالبه جوانان است و باید همه قوا تلاش خود را به کار گرفته تا این معضلات رفع شود اینکه بانک مرکزی اعلام کند وام ازدواج به جوانان داده خواهد شد اما متولی اصلی آن از ارایه این خدمت سر باز زند مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

ازدواج اشتغال بانک مرکزی جامعه دولت کمیسیون برنامه بودجه مسکن منابع مالی نماینده مردم در مجلس نماینده مردم رشت در مجلس شورای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر