کد خبر: 225701 A

با حضور معاون نهاد کتابخانه‌های کشور؛

مراسم تجلیل از حامیان و متولیان کتاب گیلان با حضور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد.

مراسم تجلیل از حامیان و متولیان کتاب گیلان با حضور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، مراسم تجلیل از حامیان و متولیان کتاب گیلان با حضور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صبح امروز در مجتمع فرهنگی‌هنری خاتم‌الانبیاء رشت برگزار شد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی گیلان در مراسم مذکور با اشاره به اهمیت امر کتابخوانی اظهار کرد: در گیلان ۷۲ باب کتابخانه با ۸۹۰ هزار نسخه کتاب وجود دارد.

هادی بادروح با بیان اینکه ۵۴ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی گیلان هستند، تصریح کرد: مجموع زیربنای کتابخانه‌های گیلان ۲۹ هزار متر مربع است.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌ها اعتبار جاری ندارند، افزود: منابع کتابخانه‌ها از طریق حق عضویت و توسط خیران تامین می‌شود.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به ایجاد ایستگاه‌های مطالعه خاطرنشان کرد: امروز در گیلان ۲۰ ایستگاه مطالعه جانمایی شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی از وجود ۱۷ کتابخانه مشارکتی و دو کتابخانه مستقل در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: احداثکتابخانه‌های عمومی و نیز تکمیل کتابخانه مرکزی رشت از ضروریات است.

بادروح، سرانه مطالعه گیلان را در تمام نظرسنجی‌ها از میانگین کشوری بالا‌تر عنوان کرد.

فرهنگی هنری کتابخانه های عمومی معاون حضور کشور گیلان تجلیل کتابخانه نهاد حامیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر