کد خبر: 225707 A

تعدادی از خادمان نشر و پیشکسوتان چاپ و نشر در چهارمین روز هفته کتاب که مصادف با روز خادمان نشر بود، معرفی و تجلیل شدند که در این میان، نام دو گیلانی به چشم می خورد.

تعدادی از خادمان نشر و پیشکسوتان چاپ و نشر در چهارمین روز هفته کتاب که مصادف با روز خادمان نشر بود، معرفی و تجلیل شدند که در این می‌ان، نام دو گیلانی به چشم می‌خورد.

به گزارش ایلنا از رشت، مراسم تجلیل از خادمان نشر و پیشکسوتان عرصه چاپ کشور، عصر چهارشنبه، ۲۸ آبان ماه، با حضور «سیدعباس صالحی»، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، «حجت الاسلام حشمتی»، معاون قرآن و عترت وزیر، «حسین نوش آبادی» سخنگوی وزیر ارشاد، «برزین ضرغامی» مدیرکل ارشاد استان تهران، تعدادی از مدیران و معاونان وزارت ارشاد و خادمان نشر در سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار شد.

بر این اساس، از ۱۶ خادم نشر و ۵ پیشکسوت عرصه چاپ و نشر با لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون تومان هدیه نقدی، تقدیر به عمل آمد که در این می‌ان، «شادی پیروزی» مدیر مسوول انتشارات فرهنگ ایلیا و «ایرج فلاح طریقی» مدیر کتابفروشی فردوسی از گیلان به عنوان خادمان نشر مورد تقدیر قرار گرفتند.

شایان ذکر است این دو گیلانی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به وزارت ارشاد معرفی شدند و پس از بررسی‌های لازم، برای تجلیل در این مراسم انتخاب شدند.

انتشارات فرهنگ ایلیا از سال ۱۳۸۲ پروانه نشر دریافت کرده است و تاکنون ۴۷۲ عنوان در زمینه‌های مختلف ادبیات، تاریخ و گیلان‌شناسی منتشر کرده است. این انتشارات از ناشران فعال در حوزه چاپ کتب گیلان‌شناسی است.

کتابفروشی فردوسی نیز در سال ۱۳۶۶ پروانه کتابفروشی دریافت کرده است و از کتابفروشی‌های فعال در زمینه فروش کتاب‌های دانشگاهی شهرستان لاهیجان می‌باشد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادبیات استان تهران پیشکسوتان شادی قرآن معاون وزارت ارشاد وزارتخانه نشر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر