کد خبر: 225722 A

دبیر جشنواره فیلم رشد آموزش و پرورش گیلان:

اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم رشد از جمعه گذشته همزمان با تهران در گیلان آغاز شده است.

دبیر چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد آموزش و پرورش گیلان گفت: بر اساس برنامه بیش از ۲۵۰ هزار دانش آموز و اولیاء آنان از فیلم‌های این جشنواره بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا از رشت، «امیرعلی باقری» با اعلام این خبر، افزود: اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم رشد از جمعه گذشته همزمان با تهران در گیلان آغاز شده است.

وی اظهار داشت: چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در گیلان قرار بود تا امروز ۲۹ آبان ادامه داشته باشد اما زمان برگزاری این جشنواره تا چهارشنبه هفته آینده تمدید شد.

باقری خاطر نشان کرد: ۷۳ فیلم از فیلم‌های جشنواره بین المللی رشد در ۳۳ منطقه آموزش و پرورش استان گیلان در کانون‌های فرهنگی تربیتی، پژوهش سرای دانش آموزی و در سالن‌های مدارس شبانه روزی گیلان به اکران درآمده است.

وی بیان کرد: شناسایی، انتخاب و معرفی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی از سراسر جهان، بهره‌مندی از توانایی‌های صنعت سینما در آموزش و پرورش، تبادل فرهنگی بین کشورهای مختلف دنیا و کشورمان، برانگیختن حس کنجکاوی و تفکر خلاق در فراگیران و ایجاد توانایی یادگیری سریع‌تر، بادوام و آسان‌تر دانش آموزان از اهداف این جشنواره است.

بیش از ۳۶۰ هزار دانش آموز در استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان جشنواره بین المللی جشنواره بین المللی فیلم جشنواره فیلم جهان دانش آموز دانش آموزان رشد شبانه روزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر