کد خبر: 229874 A

طی چند روز آینده؛

خرید برنج با قیمت توافقی برای جلوگیری از ضرر کشاورزان با حمایت دولت در گیلان اجرا شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از ۱۴۰ میلیارد ریال مطالبات شالیکاران گیلانی تاکنون ۱۰۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن پرداخت شد و باقیمانده مطالبات هم تا چند روز آینده به حساب شالیکاران واریز خواهد شد.

به گزارش ایلنا از رشت، علیرضا شعبان نژادامروز در جلسه شورای معاونان جهاد کشاورزی گیلان، با بیان اینکهخرید توافقی برنج در گیلان به قیمت پایه هر کیلوگرم ۶ هزار و ۱۰۰ تومان که از ۲۴ شهریور آغاز شده بود، روز گذشته به پایان رسید، گفت: ۲ هزار و ۲۵۳ تن برنج به ارزش ۱۴۰ میلیارد ریال از شالیکاران خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای خرید برنج با قیمت توافقی برای جلوگیری از ضرر کشاورزان با حمایت دولت در گیلان اجرا شد، اضافه کرد: همه کشاورزان رقم هاشمی را برای فروش آوردند که از کیفی ترین و خوش طعم ترین برنج های دنیاست.

شعبان نژاد ادامه داد: از ۱۴۰ میلیارد ریال مطالبات شالیکاران گیلانی تاکنون ۱۰۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن پرداخت شد و باقیمانده مطالبات هم تا چند روز آینده به حساب شالیکاران واریز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شالیکاران گیلانی با برداشت سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن شلتوک و ۷۵۰ هزار تن برنج سفید ۳۸ درصد برنج کشور را تولید می کنند، تصریح کرد: گیلان دومین تولیدکننده برنج در کشور است.

برنج جهاد کشاورزی دولت گیلان آینده مطالبات روز گیلانی شالیکاران برنجکاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر