کد خبر: 231898 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: گیلان در زراعت صنوبر رتبه نخست کشوری را دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: گیلان در زراعت صنوبر رتبه نخست کشوری را دارد.

به گزارش ایلنا از رشت، داود زارع امروز در جلسه شورای معاونان این اداره کل با اشاره به وضعیت جنگل‌های گیلان و پیامدهای ناشی از تخریب جنگل اظهار داشت: قاچاق چوب یکی از آسیب‌های جدی جنگل‌های شمال کشور به ویژه گیلان است.

وی با بیان اینکه راهکار اصلی در این راستا حذف پدیده قاچاق چوب از عرصه‌های جنگلی است افزود: برای این منظور شورای حفاظت در استان گیلان تشکیل شده است که حفاظت از عرصه‌های جنگلی، جلوگیری از قاچاق چوب، تجاوز به حریم منابع طبیعی را دنبال می‌کند.

زارع ایجاد یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری را راهکار دیگری در این زمینه عنوان کرد و گفت: برای حفظ عرصه‌های جنگلی مشارکت مردمی ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی با بیان اینکه وقوع سیل یکی از آثار و پیامدهای منفی تخریب جنگل است ادامه داد: جنگل‌ها ریه حیاتی زندگی بشریت هستند بنابراین باید در حفظ و صیانت از جنگل‌های استان گیلان کوشید.

این مسئول خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای حفظ جنگل‌ها توسعه و رونق زراعت چوب است و گیلان هم در این زمینه موقعیت خوبی در کشور دارد.

زارع با بیان اینکه گیلان در زراعت صنوبر رتبه نخست کشوری را دارد افزود: صومعه سرا در بین سایر شهرستان‌های استان گیلان رتبه اول را دارد.

گفتنی است؛ در حال حاضر ۴ تا ۵۰ هزار هکتار از اراضی سطح استان گیلان زیر کشت صنوبر است.

استان گیلان تجاوز جنگل سیل قاچاق منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان رتبه صنوبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر