کد خبر: 232747 A

در آستانه اربعین حسینی؛

استاندار گیلان ۵۰۰میلیون تومان برای طرح توسعه بقعه متبرکه خواهر امام رشت اختصاص داد.

در آستانه اربعین حسینی، استاندار گیلان صبح امروز با حضور در بقعه متبرکه فاطمه اخری خواهر امام رضا(ع) ضمن زیارت حرم مطهر، کارگروه تخصصی بازسازی و توسعه این بقعه متبرکه را تشکیل داد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در این کارگروه پس از شنیدن گزارش های مدیران مرتبط و بازدید از طرح‌های در حال اجرا با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: شهر رشت دارای ویژگی های فرهنگی و مذهبی مهمی است که وجود بقعه متبرکه خواهر امام رشت بر حساسیت آن می افزاید.

وی با بیان اینکه طرح توسعه و بازسازی بقعه متبرکه فاطمه اخری(س) از خواسته های مهم مردم رشت و استان گیلان محسوب می‌شود، افزود: بنده به عنوان استاندار گیلان عزم جدی دارم تا این خواسته قدیمی مردم در دو بخش بازسازی بقعه متبرکه و طرح جامع حرم مطهر اجرایی شود.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه مصوبات ملی از گذشته دراین زمینه وجود داشته که متاسفانه اجرایی نشده است گفت: در طرح بازسازی حرم مطهر نباید منتظر کمک های خارج از استان باشیم و خودمان کار را تمام کنیم.

وی افزود: البته در مسیر اجرای طرح می‌توانیم رایزنی های خود را ادامه دهیم.

استاندارگیلان همچنین از معاون هماهنگی امور عمرانی خواست نشست های کارگروه را به صورت منظم ادامه دهد تا طرح جامع حرم مطهر، نوسازی بافت های فرسوده و خارج کردن بقعه از بن بست ارتباطی براساس برنامه اجرایی شود.

وی با اشاره به پیشرفت ۶۵ درصدی ساخت شبستان بقعه متبرکه با یک میلیارد و۲۰۰میلیون تومان هزینه گفت: ۹۲۰میلیارد تومان از این هزینه از کمک خیران تامین شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه تکمیل شبستان به یک یک میلیارد تومان دیگر نیاز دارد گفت: استانداری گیلان نیمی از این اعتبار را تامین می کند تا با کمک خیران ظرف مدت ۲سال ساخت شبستان پایان یابد.

وی همچنین به نقش مثبت صداوسیمای مرکز گیلان در مشارکت فعالانه در روند توسعه استان اشاره کرد وگفت: از صداوسیما نیز میخواهم با ساخت برنامه های پرمحتوا این ظرفیت عظیم فرهنگی ومذهبی را به سراسرکشور بیشتر معرفی کند.

استان گیلان امام رضا حرم مطهر دولت معاون توسعه بقعه خواهر بازسازی متبرکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر