کد خبر: 242238 A

طی نشست خبری:

در این نشست مجتبی بشری، مدیر خبرگزاری ایلنا گیلان به سمت مشاوره رسانه ای و مطبوعاتی این جمعیت منصوب شد.

نخستین نشست خبری جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمتگذار استان گیلان در حسینیه شاهد و ایثار رشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت, محمد رمضانی مقدم دبیرکل جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر استان گیلان با بیان اینکه این جمعیت در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد و تاکنون در ۱۵ مرکز استان فعالیت خود را آغاز کرده است اضافه کرد: استان گیلان شانزدهمین استانی است که این جمعیت در آن شروع به کار کرده است. همچنین این جمعیت در سال ۹۳ به عنوان تشکل برتر کشور شناخته شد و از این تشکل تقدیر به عمل آمد.

رمضانی مقدم با بیان اینکه سه ماه از افتتاح این جمعیت در استان گیلان می گذرد اظهار داشت: فعایت رسمی جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمت گذاران استان گیلان از امروز در استان گیلان آغاز می شود.

وی در خصوص فعالیت های این تشکل اعلام کرد: جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر استان گیلان سعی دارد به جای بار، برای جامعه بال باشد تا بتواند ذره ای از ایثار و خودگذشتگی پدرانمان را برای کشور انجام دهند. این جمعیت برای بررسی و رفع ریشه ای مشکلات فرهنگی و اجتماعی خانواده های ایثارگران است و ما حتی آمادگی این را داریم که به مشکلات حقوقی خانواده شهدا و ایثارگران رسیدگی کنیم.

دبیرکل جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر استان گیلان همچنین اظهار داشت: بدنه اصلی این جمعیت متشکل از فرزندان شهدا و ایثارگران است.

رمضانی مقدم تعداد خانواده های عضو این تشکل را بالای ۱۸۰ خانوار عنوان کرد و اظهار داشت که عضو گیری در این تشکل برای عموم آزاد است و کسانی که در این جمعیت عضو می شوند در کمک رسانی در اولویت قرار می گیرند.

دبیرکل جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر استان گیلان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبتنی بر اینکه آیا این تشکل با سازمان بنیاد شهید تعامل دارد یا خیر پاسخ داد: این تشکل به کمک سازمان بنیاد شهید آمده است.

رمضانی مقدم درخصوص سوالی مبنی بر چگونگی تامین بودجه این تشکل اظهار کرد: این تشکل به هیچ ارگان دولتی وابسته نیست و بودجه آن را فرزندان شهدا و جانبازان تامین می کنند.

وی در خصوص برنامه های آتی این سازمان عنوان کرد: یادواره شهدای استان گیلان بهمن ماه امسال با حضور مسئولین کشوری در رشت برگزار خواهد شد.

گفتنی است در پایان این جلسه از مادر شهید مصیبی و پدر شهید شهرام یوسفی تقدیر به عمل آمد.

در پایان این دیدار مجتبی بشری، مدیر خبرگزاری ایلنا گیلان به سمت مشاوره رسانه ای و مطبوعاتی این جمعیت منصوب شد.

استان گیلان بنیاد شهید بودجه پدر جامعه جانبازان رسانه شهدا و ایثارگران فرهنگی و اجتماعی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر