کد خبر: 243842 A

ادامه واکنش ها به یک انتصاب سیاسی در کمسیون فرهنگی شورا:

با توجه به اینکه دبیر کمیسیون‌ها پول دریافت می‌کنند بنابراین به لحاظ مالی فشار به شهرداری تحمیل می‌شود.

عضو شورای شهر رشت در جمع خبرنگاران در رشت با اشاره به اقدام مظفر نیکومنش، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای این شهر در جذب نیروی خارج از بدنه شورا و شهرداری رشت به عنوان دبیر این کمیسیون اظهار کرد: در این زمینه دو بحثقانونی مطرح است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، امیرحسین علوی افزود: در ماده ۶ قانون انتخابات و تشکیلات داخلی شورا در زمینه وظایف رئیس شورا آمده است که صدور حکم دبیران کمیسیون‌های شورا باید از بین کارکنان شهرداری باشد و خارج از آن نباشد.

وی تصریح کرد: از آنجا که وظایف دبیران به نحوی با وظایف داخلی شورا بسیار مربوط بوده بنابراین باید از پرسنل داخلی شهرداری استفاده شود همانگونه که تاکنون این روال در دوره‌های گذشته نیز رعایت می‌شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: بر اساس مصوبه دیگر مربوط به شورای عالی استان‌ها در سال ۸۵، نیز ذکر شده است که دبیران کمیسیون‌ها باید از افراد کارشناس در امور مربوطه انتخاب شوند.

وی تصریح کرد: ممکن است آقای نیکومنش در داخل بدنه شهرداری و شورا کسی را نیافته است که تصمیم گرفته خارج از بدنه شهرداری و شورا، فردی را جذب کند که بنده با حضور و فعالیت افرادی خارج از بدنه شورا و شهرداری به خاطر تحمیل منابع مالی مخالف هستم.

علوی خاطرنشان کرد: اخیراً از طرف استانداری گیلان نامه‌ای آمده است که مشاوران و دبیران و ناظران شوراهای اسلامی باید قبل از هر حکمی احراز صلاحیت شوند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت متذکر شد: با توجه به اینکه دبیر کمیسیون‌ها پول دریافت می‌کنند بنابراین به لحاظ مالی فشار به شهرداری تحمیل می‌شود.

انتخابات پول شوراهای اسلامی شورای شهر شهرداری عضو شورای اسلامی شهر قانون منابع مالی شورا دبیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر