کد خبر: 269817 A

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان خبر داد؛

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: سرانه فضای ورزشی گیلان کم بوده و رتبه گیلان در بین استان‌های دیگر از نظر سرانه فضاهای ورزشی بسیار کم است که نیاز به پیگیری و حمایت تمام مسئولان استان دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از فومن،  مسعود رهنما امروز دردیدار با فرماندار این شهر با اشاره به سفر هفته جاری رئیس جمهور به گیلان تصریح کرد:  پنج طرح در سفر دولت به گیلان در حوزه ورزش در اولویت قرار دارد.

 وی گفت: سالن جهان پهلوان تختی شهرستان لاهیجان، پیست دوچرخه سواری مجموعه ورزشی سردارجنگل، سالن ورزشی جوبن رودبار، سالن رزمی لنگرود و سالن ورزشی خطیب گوراب فومن از جمله این  پنج طرح ورزشی است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: بازسازی و مرمت استخر شنای شهر فومن با اعتبار 230 میلیون تومان از هفته آینده آغاز می شود و ظرف مدت 3ماه تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی توسعه این استخر را مستلزم اعتبارات بیشتری دانست و افزود: برای توسعه این استخر شنا به 200میلیون تومان اعتبار دیگر جهت ایجاد امکاناتی چون سونا بخار، استخر کودک، جکوزی و ... نیاز است.

رهنما از کم بودن سرانه فضاهای ورزشی در استان گیلان گفت و افزود: رتبه گیلان در بین استانهای دیگر از نظر سرانه فضاهای ورزشی بسیار کم است که نیاز به پیگیری و حمایت تمام مسئولان استان دارد.

وی ادامه داد:عدالت نیز باید در توزیع امکانات و سرانه ورزشی در استانها و هم چنین شهرستانها صورت پذیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه درآمد اماکن ورزشی هرشهرستان صرفاً برای ورزش همان شهرستان هزینه می‌شود، اذعان کرد: این خود فرصتی برای حفظ و نگهداری اماکن و امکانات ورزشی است.

فرماندار فومن نیز در این دیدار با اشاره به کمبود سرانه و امکانات ورزشی این شهرستان اظهار کرد: بازسازی و بهره برداری از استخر شنا شهر فومن، سالن ورزشی دهستان رودپیش، سالن ورزشی شهر ماکلوان، سالن ورزشی خطیب گوراب فومن، استادیوم ورزشی آزادی و استادیوم ورزشی نیمه کاره این شهر از مطالبات و خواسته های مردم فومن در حوزه ورزشی است.

 میرشمس مومنی زاده افزود: امیدواریم با پیگیری جدی اداره کل ورزش و حمایت فرمانداری این پروژه ها تکمیل و به بهره برداری برسند.

وی تصریح کرد: استخر شنای فومن به علت فرسودگی در حال حاضر تعطیل و نیاز به مرمت و بازسازی دارد و اعتبارات مصوب برای این کار صورت گرفته است که امیدواریم هرچه زودتر این پروژه آغاز و تکمیل شود.

فرماندار فومن به سالن ورزشی شهر ماکلوان اشاره کرد و افزود:از سال 91کار اجرای این سالن ورزشی متوقف شده که به دلیل کمبود اعتبارات نیمه کاره است.

وی ادامه داد:این پروژه به جهت اینکه در محدوده شهر ماکلوان واقع شده است از اهمیت بسیاری برخوردار بوده که امیدواریم به زودی کار تکمیل آن صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، فرماندار فومن به همراه مدیرکل ورزش و جوانان گیلان پس از این دیدار از سالن ورزشی نیمه کاره شهر ماکلوان واستخر شنای شهر فومن بازدید کردند.

 

اداره کل ورزش درآمد فرماندار مدیرکل ورزش و جوانان ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر