کد خبر: 318812 A

ایلنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش گفت: با توجه به اهمیت اکوسیستمی و اکولوژیکی رودخانه‌های منطقه تالش در زمینه تخم‌گذاری و پرورش ماهیان آزاد، این مسیر برای عبور آزاد ماهیان جهت تخم‌ریزی پاکسازی شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا براساس خبر دریافتی، کوروش حیدرنژاد از تخریب 4 سد بند ( کولهام) که برای صید ماهیان آزاد احداث شده بودند توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست تالش خبر داد.

وی افزود: همچنین ماموران این اداره رودخانه لمیر در بخش حویق که مهمترین معبر برای حفظ ذخایر ژنتیکی و بازسازی ذخایر ماهیان دریای خزر است را بهسازی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش با بیان اینکه فصل مهاجرت آزاد ماهیان از دریای خزر به رودخانه‌های بالادست جهت تخم ریزی پاییزه شروع شده است، اظهار کرد: هر ساله از اوایل پاییز فصل کوچ آزاد ماهیان به رودخانه‌های بالادست این منطقه آغاز می‌شود که این مهاجرت تا دو ماه ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه نسل این‌گونه از ماهیان آزاد  در حال انقراض است، خاطرنشان کرد: وظیفه اداره محیط زیست حوزه شهرستان تالش حفظ این گونه است. 

حیدرنژاد افزود : آزاد ماهیان جزء ماهیان حفاظت شده هستند که براثر صید بی‌رویه نسل آنان در رودخانه‌های شهرستان تالش در حال انقراض است و صیادان غیر مجاز با ایجاد سد بند در مسیر حرکت آزاد ماهیان در رودخانه‌ها اقدام به صید غیر قانونی اینگونه نادر از ماهیان دریای خزر می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش تصریح کرد: ماموران این اداره در راستای انجام وظایف قانونی خود جهت حفظ و حراست از این‌گونه ماهیان، به طور مداوم به گشت‌زنی و کنترل مسیر رودخانه‌ها مبادرت می‌ورزند.

دریای خزر محیط زیست ماهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر