کد خبر: 319021 A

فرماندار رشت

ایلنا: فرماندار رشت با اشاره به اهمیت تشکیل تعاونی توسعه و عمران، خواستار سرعت بخشیدن به اقدامات در این زمینه شد.

به گزارش ایلنا، سید عیسی مهدوی در نشست فرمانداری شهرستان رشت، اظهار کرد: با وجود تصویب قانون تشکیل تعاونیهای توسعه و عمران، هنوز در این زمینه اقدام مناسبی در شهرستان صورت نگرفته است.

وی با اشاره به آثار مثبت تشکیل این تعاونیها، افزود: اکنون زمان زیادی را از دست داده‌ایم و باید به اقدامات در این زمینه سرعت ببخشیم.

مهدوی در ادامه خطاب به مدیران شهری، دهیاران ، اعضا و روسای تعاونیها بیان  کرد: باید از لحاظ مالی و اقتصادی راهکارهای مناسبی را برای اجرای فاز تعاونی بیابید و اقتصاد مقاومتی را مد نظر داشته باشید.

فرماندار رشت تاکید کرد: پایان دی ماه سال 94 موضوع تاسیس تعاونیهای توسعه و عمران باید جمع بندی و مشکلات پیش رو را برداشته شود.

وی با بیان اینکه تعاونی توسعه و عمران شهرستان می‌تواند رفیق تعاونی دهیاران باشد، گفت: این اتفاق برای پیشرفت شهرستان در عرصه اقتصادی نیز مفید است.

در ادامه مدیر تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، عنوان کرد: برخی مسائل حاشیه‌ای باعث شد که از لحاظ زمانی تشکیل تعاونیها به تعویق بیفتد.

فرشید تحویلداری یادآور شد: ما باید مانند استانهای همجوار که موفق عمل کرده اند به جلو حرکت می‌کردیم  ولی متاسفانه به هر دلیلی موفق نشدیم و اکنون باید برای تاسیس این تعاونی اقدام ویژه کنیم.

وی با اشاره به اینکه کلیه شهرستان های همجوار رشت چشم امیدشان به مرکز استان است، گفت: تشکیل این تعاونی ها در رشت الگویی برای سایر شهرستان ها می شود.

تحویلداری اذعان نمود: تمامی بسترها برای تشکیل تعاونی در شهرستان رشت مهیا می باشد و اکنون باید با اعتماد سازی بین مردم، مشارکت آنها را جلب کنیم.

مدیر تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نقش رسانه ها، دهیاران و بخشداران را در جلب نظر مردم نسبت به تعاونی های توسعه و عمران بسیار تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: این طرح نیاز به فرهنگ سازی در جامعه دارد که با شفاف سازی میسر خواهد شد.

فرهنگ سازی کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر