کد خبر: 321205 A

ایلنا: نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار با حضور در منزل شهیدان سیرت نیا و طاهرنیا با خانواده آنان دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت،استاندار،فرمانده سپاه قدس گیلان، فرمانده لشگر16 و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در فضایی صمیمی با حضور در منزل شهیدان گیلانی مدافع حرم حضرت زینب (س) سید اسماعیل سیرت نیا و سجاد طاهرنیا با خانواده آنان دیدار کردند.

در این دیدار استاندار گیلان گفت:  این شهدا به منظور مقابله با گروه‌های تکفیری و برای دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسیدند و تشییع پیکر آنان در استان فضایی مملو از عطر ایثار و شهادت و تأثیرات عمیق فرهنگی به همراه داشته است.

محمدعلی نجفی حمایت از اسلام راستین و دفاع از خاک،سرزمین و حرم ائمه اطهار را از اهداف حضور این شهدا در خاک سوریه عنوان و خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم با این اندیشه و به صورت آگاهانه و داوطلبانه و با شوق فراوان در این مناطق حضور یافتند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص شهدای مدافع حرم افزود: عظمت شهادت به قدری والاست که برای این پاسداران حضور در جبهه های مبارزه با دشمنان اسلام فراتر از همه چیز بوده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان نیز با تبریک و تسلیت شهادت این مدافعان حرم اهل بیت گفت: شهدای ما راه امام حسین را رفتند و خون این شهدا انقلاب و اسلام ما را حفظ می‌کند.

آیت الله زین العابدین قربانی با اشاره به اینکه انقلاب ما اگر این افراد را نداشت در مقابل طوفانهای متلاطم از پا می‌افتاد افزود: این عزیزان در راستای حرکت عظیم شهدای دشت کربلا قدم برداشتند و این سرمایه‌های ما هدر نخواهد رفت و برای مردم ما حجت خواهند بود.

وی صبوری والدین و همسران شهدا را پشتوانه‌های انقلاب عنوان و تصریح کرد: اگرچه تحمل این رنج و مصیبت مشکل است اما فرزندان شهدا باید پیام رسان و سند افتخار این انقلاب باشند.

امام جمعه رشت با قدردانی از حضور گسترده مردم ولایتمدار گیلان در تشییع پیکر این شهیدان گفت: بحمدا... مردم ما روحیه احترام به خانواده شهیدان را زنده نگه داشته‌اند.

گفتنی‌ست؛ شهید سجاد طاهرنیا در تاریخ اول آبان مصادف با تاسوعای حسینی در سن 30 سالگی و شهید سید اسماعیل سیرت نیا در تاریخ شانزدهم آبان در سن 37 سالگی در منطقه حلب سوریه و در عملیات مستشاری به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر