کد خبر: 321289 A

رئیس سازمان برنامه‌ریزی گیلان در بازدید از یک واحد صنعتی

ایلنا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: کارآفرین منتظر سرمایه‌گذاری و ایجاد شغل از طرف دولت نیست بلکه خودش مستقیم ورود کرده و فعالیت اقتصادی می‌کند.

به گزارش ایلنا، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از واحد صنعتی مرغ سبز دشت، مستقر در شهرک صنعتی سفیدرود رشت بازدید کردند.

کیوان محمدی در بازدید از این واحد صنعتی به نقش و اهمیت کار و کارآفرینی در جامعه پرداخت و بیان کرد: کارآفرینان موتور محرکه و رشد اقتصاد یک جامعه هستند که جامع را به حرکت در می‌آورند و توسعه می‌بخشند.

محمدی افزود: کلید موفقیت کارآفرینی، یافتن روشهای خلاقانه‌ای‌ست که با بکارگیری فناوری‌های جدید یا بازاریابی بهتر، سریع‌تر و کم هزینه‌تر کالاهای جدید، خواسته‌های بشری را به نحو احسن برآورده می‌سازند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران در رفع مشکل بی‌کاری و ایجاد اشتغال و کار آفرینی نقش مهم و سازنده‌ای را ایفا می‌کنند، یادآور شد: سرمایه‌گذار واقعی با شناخت صحیح فرصت‌ها و استفاده ازسرمایه‌های راکد امکاناتی را فراهم کرده و با سازماندهی و مدیریت مناسب منابع، ایده خویش را عملی می‌کند و نه تنها خودش شاغل می‌شود، بلکه بدون اتکاء به دولت، در بخش غیر دولتی برای تعداد دیگری نیز شغل می‌آفریند و علاوه بر آن نقش مهمی در تولید دارد و این امر سبب کاهش نرخ بیکاری بدون نیاز به سرمایه‌گذاری دولت برای ایجاد اشتغال می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی  گیلان نیز در ادامه به بیان اهمیت و جایگاه شهرک صنعتی رشت در کشور و استان پرداخت و گفت: شهرک صنعتی سفید رود رشت بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال کشور است که ۱۵۷ واحد صنعتی در آن مستقر و ۴۸۸ نفر در واحدهای بهره بردار آن به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

طهمورث لاهوتی اشکوری گفت: کارخانه قطعه‌بندی مرغ سبز دشت از جمله واحدهای صنعتی فعال و رو به رشد در سطح استان و این شهرک است که با ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های قطعه بندی و بسته بندی مرغ در کشور است.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه گذاری واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر