کد خبر: 323331 A

ایلنا: یک واحد معدن رودخانه‌ای در رودبار به دلیل برداشت در خارج از محدوده تعرفه رودخانه سفیدرود و بیشتر از عمق مجاز تعطیل شد.

به گزارش ایلنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: از آنجا که نظارت و پایش از وظایف ذاتی دستگاههای حاکمیتی و نظارتی است، این اداره به عنوان دبیر کمیته نظارت معادن شهرستان با هماهنگی و همراهی مراجع ذیربط نظیر فرمانداری، دستگاه قضایی، آب منطقه‌ای، صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، پلیس پیشگیری و منابع طبیعی از واحدهای فعال در حوزه معادن شهرستان رودباربه صورت مستمر بازدید به عمل می‌آورد.

علی امیری افزود: بر اساس آخرین بازدید صورت گرفته از سوی این کمیته، یک واحد معدن رودخانه‌ای به دلیل عدم رعایت عمق مجاز برداشت و برداشت در خارج از محدوده تعرفه رودخانه سفیدرود، ضمن تعطیلی و انتقال ماشین آلات به خارج از محدوده برداشت تعطیل شد و مدیر آن واحد نیز با تنظیم صورتجلسه تخلف و تشکیل پرونده قضایی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید.

وی همچنین اظهار کرد: طی این بازدید مشترک به سایر معادن از قبیل برداشت‌های موقت رودخانه‌ای تذکرات لازم در خصوص رعایت ضوابط ومقررات قانونی برداشت داده شد.

امیری عنوان کرد: بیش از هفتاد درصد معادن استان گیلان در شهرستان رودبار واقع هستند که این امر اهمیت موضوع نظارت بر معادن این شهرستان را مضاعف می‌کند.

حفاظت محیط زیست معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر