کد خبر: 327028 A

استاندار گیلان:

استاندار گیلان گفت : ساماندهی حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش ایلنا، محمد علی نجفی در نشست ساماندهی حاشیه نشینی در شهرها که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی ، نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران در محل استانداری برگزار شد ، حاشیه نشینی را از جمله مشکلات مهم جوامع شهری برشمرد و افزود : آسیب های اجتماعی که از طریق حاشیه نشینی در شهرها به وجود می آید فراوان است و ساماندهی این معضل اجتماعی عزم و اراده قوی تمامی مسئولین را می طلبد .

نماینده عالی دولت در گیلان همکاری دولت ، مجلس و قوه قضاییه در راستای ساماندهی حاشیه نشینی در حوزه شهری را مهم دانست و افزود  : متاسفانه در طی سالهای 85 تا 90 پنج در صد از جمعیت روستایی به شهرها مهاجرت کردند که این آمار بسیار تکان دهنده است  و حل این مشکل با همراهی و عزم همگانی امکان پذیر است .

نجفی گفت : کم توجهی به حاشیه نشینی در حوزه شهری موجب بروزآسیب های اجتماعی برای نسل های آینده کشور خواهد شد و برهمین اساس وزارت کشور در راستای سیاستهای دولت ساماندهی حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی را در دستور کار دارد.

وی تشکیل این جلسه را نشان از حساسیت استان نسبت به رفع این مشکل دانست و افزود: گسترش معضل  حاشیه نشینی توازن شهری و روستایی را بر هم زده است که باید با تمام توان در جهت حل این مشکل تلاش کنیم .

آسیب های اجتماعی حاشیه نشینی دولت معاون وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر