کد خبر: 335140 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌گیلان:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌گیلان گفت: 98درصد واحدهای صنعتی، 42درصد اشتغال و 24درصد از کل سرمایه‌گذاری صنایع در واحدهای صنعتی کوچک است.

به گزارش ایلنا، طهمورث لاهوتی‌اشکوری با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از اهداف دولت و وزارت‌صنایع و معادن در زمینه توزیع عادلانه ثروت و ایجاد اشتغال از طریق توجه و حمایت‌های ویژه به صنایع کوچک محقق می‌شود لذا در راستای دستیابی به این اهداف، برنامه‌ریزی همه جانبه‌ای در زمینه رفع مشکلات ساختاری و محدودیت‌های پیش روی آنها در اولویت کاری دولت قرار گرفته است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌گیلان اظهار داشت: تهیه مواد خوب و درجه یک با نرخ مناسب و استفاده از فناوری سطح پایین و عدم برخورداری از تکنولوژی پیشرفته، از مشکلات صنایع کوچک استان هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌گیلان درخصوص مزایای سرمایه‌گذاری در صنایع‌کوچک بیان داشت: در صنایع کوچک انعطاف‌پذیری، کار آفرینی و خلاقیت وجود دارد و همچنین عامل جذب و اشتغال‌بخشی است و تامین نیروی انسانی متخصص برای شرکت‌های بزرگ از طریق این واحدهای کوچک صورت می‌گیرد و در واقع شرکت‌ها و واحدهای کوچک هستند که به صنایع بزرگ تبدیل می‌شوند.

لاهوتی‌اشکوری به بحث خوشه‌های صنعتی نیز اشاره کرد و افزود: با متمرکز کردن واحدهای پراکنده که مبادرت به تولید کالاهای یکسان می‌کنند سعی کردیم با اجرای خوشه‌های صنعتی تا حدودی این واحدها را ساماندهی کنیم.

وی در ادامه گفت : به عنوان نمونه در بحث چای با متمرکز کردن چند واحد و اجرای(ار اند دی) و برگزاری تورهای صنعتی و نمایشگاهی و ایجاد آزمایشگاه، آنها را در قالب شبکه‌ای گرداوری کرده و مورد حمایت قرار دهیم.

استان گیلان اشتغال ایجاد اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر