کد خبر: 336687 A

استاندار گیلان خبر داد

ایلنا: استاندار گیلان گفت: به رغم اینکه باند قاچاق سازمان یافته در استان نداریم اما باید با هرگونه مظاهر علنی قاچاق کالا برخورد جدی شود و ما را از نظارت دقیق غافل نکند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی ظهر امروز در این نشست ارتقاء سیستم‌های نرم افزاری را در کاهش پدیده‌ی شوم قاچاق بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: امروزه تحرک خوبی در گمرک کشور در بحث هوشمندسازی و سیستمی کردن فعالیت‌ها صورت گرفته که در آینده از مشکلات موجود در مرزها کم خواهد کرد.

استاندار گیلان با تأکید بر ارتقاء کیفیت کالاهای داخلی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات کیفیت کالاها باعث می‌شود مردم به استفاده از کالاهای خارجی  روی بیاورند و در این‌باره سازمان صنعت، اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی درخصوص بهبود کیفیت کالاهای داخلی دقت بیشتری به خرج دهند.

نجفی تأکید کرد: هر وقت مردم احساس کنند که با شرایط مساوی با کالاهای خارجی کالایی در داخل تولید می‌شود قطعاً نسبت به خرید جنس داخلی رغبت بیشتری خواهند داشت.

استاندار گیلان با اشاره به گزارش دستگاه‌های امنیتی، نظارتی و اجرایی مبنی بر عدم وجود هرگونه شبکه و باند قاچاق کالای سازمان یافته گفت: به رغم اینکه باند قاچاق سازمان یافته در استان نداریم اما باید با هرگونه مظاهر علنی قاچاق کالا برخورد جدی شود و ما را از نظارت دقیق غافل نکند.

نجفی افزود: همچنین سازمان صنعت، معدن وتجارت استان نیز موظف است نسبت به اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی با بهره‌گیری از ظرفیت اتحادیه‌ها، اصناف و سازمان‌های مردم نهاد برای جلوگیری از عرضه کالای قاچاق اقدام کند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: نقش آموزش از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما در کاهش گرایش به سمت کالاهای قاچاق بسیار موثر است.

جهاد کشاورزی قاچاق قاچاق کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر