کد خبر: 337507 A

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت خبر داد:

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت گفت: اولویت سازمان همواره پاسداشت ارزش‌های دینی بوده و هست و برنامه ها و کمک های این سازمان در این راستا مهر تاییدی بر این ادعاست .

به گزارش ایلنا، علیرضا قانع صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آئین اختتامیه چهارمین سوگواره هنر عاشورایی گفت: آئین اختتامیه چهارمین سوگواره هنر عاشورایی در اول بهمن ماه و در روز وفات حضرت معصومه (ع) برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه سوگواره در بخش‌های اصلی و جنبی با استقبال گسترده مواجه شد، اظهار داشت: چهارمین سوگواره هنر عاشورایی در ۳ بخش اصلی پوستر، عکس و شعر برگزارخواهد شد که دو بخش عکس و شعر این جشنواره به صورت استانی و بخش پوستر آن در سطح کشوری انجام شد.

وی با بیان اینکه داوری سوگواره هنرعاشورایی به پایان رسیده است افزود:  عکس169، 69 پوستر و60 شعر برای این سوگواره ارسال شد که در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تجلیل و تقدیر خواهد شد.

قانع درباره برنامه های هفته رشت، حواشی و مطالب عنوان شده آن گفت: ایراداتی به بخش هایی از این برنامه از روی دلسوزی و خیرخواهی مطرح شده است که لازم است توضیحاتی درباره آن داشته باشم.

وی افزود: در هفته رشت بالغ بر 30 برنامه اجرا شده است. برنامه های ما با گلباران مزار میرزا و آرامگاه شهدای والا مقام مدفون در سلیمانداراب آغاز شد و با نمایش خیابانی میرزا و افتتاح نمایشگاه اسناد میرزا در استادسرا ادامه یافت. افتتاح برنامه رادیو رشت تحت عنوان "اینجا رشت است"، برگزاری عصری با شعر با موضوع پیامبر نور و رحمت (ص)، محفل انس با قرآن و جشن میلاد پیامبر(ص) در بقعه خواهر امام، فوتسال هنرمندان، برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی، برگزاری دومین دوره مسابقات وبلاگ نویسی حماسه حضور تا شکوه فجر، دیدار از خانواده شهدا، برگزاری جشنواره غذای محلی گیلان و برنامه های آیینی، افتتاح تئاتر دائم شهر، از جمله این برنامه ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه افتتاح تئاتر دائم یکی از برنامه های هفته رشت با 47 نمایش توسط انجمن نمایش برگزار شد گفت: در این کارناوال 17 نمایش مربوط به پسماند، 8 نمایش با موضوع شهروندی و بقیه آیتم های نمایشی از جمله نمایش آئینی ،میرزا، تعزیه شاهزاده ابراهیم، زینب خوانی، ارتفاعات الله اکبر و ... توسط خانه تئاتر و آموزشگاه ها تهیه و اجرا شده بود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت با اشاره به مشکلاتی که باعث رنجش خاطر برخی از دلسوزان شده گفت: برنامه های هفته رشت در قالب کارگروهی متشکل از چند سازمان زیر مجموعه شهرداری برنامه ریزی شد که ما به نوبه خودمان، خالصانه و صادقانه بابت قصور و کوتاهی های به وجود آمده ، از همه خانواده های شهید پرور و ولایت مدار و فرهیخته شهر رشت عذرخواهی می کنیم.

وی افزود: هیچ قصدی در اشکالات به وجود آمده در برنامه های اجرا شده وجود نداشته و سازمان فرهنگی ورزشی با ایجاد یک کارگروه در حال رسیدگی به این موضوع و بررسی موشکافانه  آن است و قطعاً در برنامه های آتی کاستی ها را جبران و با خاطیان برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: اولویت سازمان همواره پاسداشت ارزشهای دینی بوده و هست و برنامه ها و کمک های این سازمان در این راستا مهر تاییدی بر این ادعاست .

قانع با بیان اینکه "اشکالات به وجود آمده مورد تایید جامعه هنری نیست"، به  دغدغه ها و تعهدات جامعه هنری و علاقمندی این قشر به انقلاب و اسلام اشاره کرد و گفت: هنرمندان شهر رشت و همچنین انجمن نمایش شهرداری ، زحمات زیادی را بدون هیچ ادعایی متحمل شده اند که به عنوان نمونه می توان به مشارکت بیش از دویست نفری هنرمندان در برگزاری نمایش های محیطی مذهبی و تعزیه در ایام عزای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) اشاره کرد، بنابراین نباید مشکلات ایجاد شده را به پای همه هنرمندان شهر نوشت.

شعر شهرداری مشکلات هنر شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر