کد خبر: 337646 A

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان:

سازمان‌های نظام‌مهندسی باید وارد فصل جدیدی از فعالیت‌های فرهنگی شوند و از راه تغییر فرهنگ به اخلاق دست یابند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، عصر امروز در نهمین جلسه هیات‌مدیره دوره هفتم، اعضای هیأت مدیره سازمان ضمن امضای کمپین اخلاق حرفه ای پیشنهادی وزیر راه و شهرسازی بر رعایت اخلاق حرفه‌ای و توسعه آن در جامعه تاکید کردند.

عبدالرضا قاسمیان‌لنگرودی با اشاره به اثرات مثبت رعایت اخلاق حرفه‌ای در جامعه افزود: شرط ساختن جامعه ای پویا و تسریع در توسعه و پیشرفت کشور رعایت اصول اخلاق حرفه ای در هر مقامی است. باید به جایی برسیم که رعایت اخلاق حرفه ای، افتخار جامعه مهندسی باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان افزود: اگر اخلاق حرفه ای در مهندسی لحاظ شود آن زمان است که بی تعارف می توانیم نظراتی را که به صلاح جامعه  است ، بدون در نظر گرفتن احساسات و نظرات شخصی اعلام کنیم. تنها با راستی و درستی و خدمت به منافع عمومی و در نظر گرفتن آیندگان است که می توانیم ادعا کنیم ، پایبند اخلاق حرفه ای هستیم.

وی در پایان با اشاره به نقش سازمان های نظام مهندسی در ترویج اخلاق حرفه‌ای گفت: سازمان‌های نظام‌مهندسی اگر می‌خواهند ترویج‌کننده اخلاق در جامعه و اخلاق حرفه‌ای بین مهندسان خود باشند، باید وارد فصل جدیدی از فعالیت‌های فرهنگی شوند و از راه تغییر فرهنگ به اخلاق دست یابند.

 

اخلاق سازمان نظام مهندسی اعضای هیأت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر