کد خبر: 337874 A

با حضور استاندار گیلان انجام شد؛

6 طرح زیر ساخت فناوری اطلاعات و خدمات دولت الکترونیک در مراسمی با حضور استاندار گیلان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا، مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری گیلان ظهر امروز گفت: در این مراسم طرح‌های توسعه زیر ساخت شبکه اختصاصی دولت، سامانه یکپارچه تبادل اطلاعات دانا (سیتاد) ، سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت، سامانه دولت همراه، سامانه آموزش کارکنان دولت در حوزه فاوا در بستر شبکه دولت و سامانه استعلامات بین دستگاهی 6 طرحی بودند که در استانداری گیلان با حضور نجفی استاندار گیلان، براری معاون امور دولت و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری و جمعی از مدیران کشوری و استانی و بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

فرزاد توکلی با بیان اینکه حدود 60 دستگاه اجرایی به شبکه اختصاصی دولت (GDN) متصل است گفت : توسعه‌ی زیر ساخت شبکه‌ی دولت موجب ایجاد بستری امن، مطمئن، ارزان و پرسرعت به عنوان زیر ساخت ارتباطات دستگاه‌های اجرایی استان و کشور در راستای ارایه‌ سرویس‌های بین دستگاه‌های دولتی می‌شود.

وی با اشاره به رونمایی از سامانه یکپارچه تبادل اطلاعات دانا در این مراسم گفت : زیر ساخت سیتاد، زیر ساختی امن و مطمئن جهت تبادل اطلاعات الکترونیکی بین سازمان‌های مختلف دولتی است.

مدیر کل فناورزی اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری افزود : سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت سومین طرحی است که ظهر امروز در استانداری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر و با گسترش فناوری‌های بی‌سیم، امکان سرعت بخشدین به ایده دولت الکترونیک با استفاده از سیستم‌های تلفن همراه بیش از بیش مورد استقبال قرار گرفته است گفت: طرح پروژه دولت همراه در گیلان به عنوان دومین استان با مشارکت اپراتور سوم کشور اجرایی می‌شود و بستری امن و اقتصادی از طریق کانال‌های اختصاصی در اختیار دستگاه‌های اجرایی عضو شبکه دولت قرار می‌دهد.

فرزاد توکلی به رونمایی از  سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت نیز اشاره کرد و  ادامه داد : با اتصال شبکه اختصاصی دفاتر پیشخوان دولت در شهر روستا به شبکه اختصاصی دولت این امکان برای کلیه شهروندان و روستاییان شریف استان مهیا خواهد بود که بدون مراجعه حضوری به ادارات و دستگاه‌های اجرایی نسبت به ثبت درخواست، پیگیری مکاتبات و حتی دریافت پاسخ از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاهای سراسر استان اقدام کنند.

وی گفت : استان گیلان سومین استان از نظر تعداد نسبی دفاتر شهری و اولین استان کشور در تبدیل دفاتر ICT روستایی به پیشخوان روستایی است و کاهش ترددهای شهری، کاهش هزینه، کاهش فساد اداری، چابک سازی سازمانه و افزایش سطح رضایتمندی مردم از دستاوردهای راه اندازی این سامانه است.

فرزاد توکلی همچنین با اشاره به رونمایی از سامانه استعلامات بین دستگاهی گفت : در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و سرویس‌دهی هرچه بهتر، سریع‌تر، مطمئن‌تر و ارزان‌تر به شهروندان ، این سامانه طراحی و به صورت پایلوت در استان گیلان پیاده سازی خواهد شد.

وی گفت : آز آنجایی‌که بخش زیادی از خدمات قابل توجه به شهروندان از طریق شهرداری ها انجام میشود این طرح بصورت پایلوت در شهرداری رشت انجام خواهد شد و پس از انجام مراحل آموزشی در دیگر دستگاه ها نیز اجرا می‌شود.

گفتنی است در کارگروه دولت الکترونیک همچنین تفاهم‌نامه توسعه شبکه دولت، تفاهم نامه ایجاد بستر دولت همراه و تفاهم نامه سه جانبه همکاری در پیاده‌سازی سامانه الکترونیکی استعلامات به امضاء رسید.

دولت الکترونیک فناوری اطلاعات معاون نهاد ریاست جمهوری امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر