کد خبر: 352170 A

استاندار گیلان خبر داد

ایلنا: استاندار گیلان گفت: امسال خرید برگ سبز چای 26 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی دقایقی پیش در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان بیان کرد: فرمانداران تلاش بسیاری در برگزاری انتخابات داشتند و انتخابات در گیلان جزو بهترین‌ها در کشور گزارش شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه وضعیت توزیع کالا در استان مطلوب است، اظهارکرد: بازار کالایی از آرامش نسبی خوبی در گیلان برخوردار است.

نجفی تصریح کرد: مشارکت گیلانی‌ها در انتخابات از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

استاندار گیلان در ادامه از ذخیره‌سازی 100 تا 200 روز گندم در گیلان خبر داد و بیان کرد: ذخیره‌سازی گندم نباید به معنای مصرف بیش از اندازه باشد.

نجفی با اشاره به عملکرد خوب دولت در پرداخت برگ سبز چای، اذعان داشت: امسال خرید برگ سبز چای 26 درصد افزایش داشته و این مقدار در برنامه نبود و برای تأمین منابع مالی آن نیاز به مصوبه دولت داشت.

وی افزود: مهر ماه امسال تمام مبلغ خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

استاندار گیلان متذکر شد: امسال پیش‌بینی می‌شود‌ تعداد بیشتری مسافر نوروزی وارد گیلان شوند استاندار گیلان به بازار مناسب مرغ در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تولید مرغ باید برای تولیدکننده مقرون به‌صرفه باشد و کاهش نهاده‌ها در این زمینه تاثیرگذار است.

نجفی درباره صادرات سیب زمینی از گمرکات گیلان، خاطرنشان کرد: تاکنون 21 هزار تن سیب‌زمینی معادل هشت میلیون دلار از گمرکات استان گیلان صادر شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه کیفیت میوه توزیع شده در سال گذشته مطلوب نبود، گفت: امسال در آستانه نوروز باید برای توزیع میوه با کیفیت در بازار دقت لازم صورت گیرد.

چای منابع مالی مصوبه دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر