کد خبر: 361504 A

فرمانده ناوگان شمال کشور:

داک دو هزار تنی حوض شناور تعمیراتی به منظور تعمیر کشتی‌ها به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر انزلی الحاق شد.

به گزارش ایلنا از بندر انزلی، فرمانده منطقه چهارم امام رضا (ع) نیروی دریایی ارتش صبح امروز در جریان الحاق داک دو هزار تنی به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر بیان کرد: داک مذکور توسط صنایع دریایی شهید تمجیدی ساخته شده است.

فرمانده ارشد آجا در گیلان، تجهیزات نیروی دریایی را مجهز به علم روز خواند و گفت: تجهیزات نیروی دریایی ارتش بر مبنای نیاز و رابطه مستقیم با دانشگاه‌ها طراحی و ساخته می‌شود.

رضایی حداد خاطرنشان کرد: وابستگی نیروی دریایی به تجهیزات مدرن بسیار بالا است.

وی حرکت نیروی دریایی ارتش را بر مرز دانش روز عنوان کرد و اظهار کرد: مشکلی در ساخت تجهیزات دریایی نداریم و توانمندی تجهیزات ساخته شده داخلی به حدی بالاست که دیگر کشورها درخواست استفاده از آن را دارند.

رضایی‌حداد با اشاره به اینکه به شعار خزر دریای صلح و دوستی پایبند هستیم، بیان کرد: اکنون با تمام کشورهای حاشیه دریای خزر مراوده داریم.

فرمانده ناوگان شمال کشور، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قدرت دفاع از خود را دارد، افزود: قبل از اینکه کشوری بخواهد به ما نزدیک شود توان دفاع از خود علیه کشور متجاوز را داریم.

دریادار افشین رضایی حداد، الحاق داک دو هزار تنی حوض شناور تعمیراتی به نیروی دریایی ارتش در ساخت کشتی‌ها را موثر عنوان کرد و بیان داشت: صاحبان کشتی‌های تجاری می‌توانند از شرایط ایجاد شده استفاده کنند.

وی بازدارندگی دفاعی را از توانمندی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خواند و یادآور شد: ایران اسلامی در دفاع بسیار توانمند است.

دریای خزر کشتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیروی دریایی بندر انزلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر