کد خبر: 361988 A

ایلنا: بیست و نهم فروردین ماه، به فاصله حدود 2 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توسط امام خمینی(ره) به نام روز ارتش جمهوری اسلامی نام گذاری شد تا پاسخی مناسب به وفاداری ارتشیان به آرمان‌های انقلاب اسلامی و خنثی شدن توطئه دشمنان برای انحلال آن باشد.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، امروز پیام مشترکی از سوی نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت روز ارتش داده شد. که متن پیام بدین شرح است:

بیست و نهم فروردین ماه، به فاصله حدود 2 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توسط امام خمینی به نام روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شد تا پاسخی مناسب به وفاداری ارتشیان به آرمان‌های انقلاب اسلامی و خنثی شدن توطئه دشمنان برای انحلال آن باشد.

این روز هرساله بعنوان میعادگاه غیورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود که سرافرازانه ‌بیعتی جاودانه  با رهبر و مقتدایشان بستند تا حماسه و عرفان، رشادت و ایمان، صلابت و اتقان  را در کنار ولایتمداری ، تخصص و ایثار، به کار گیرند و از کیان این نظام مقدس دفاع کنند.

بی‌تردید ارتش قهرمان در کنار نیروهای مسلح با دارا بودن همزمان توان عملیاتی و نظامی  و انگیزه‌ها و جهت‌گیری‌های معنوی و دینی با وجود دشمنی‌های مستمر، تحت فرماندهی معظم کل قوا با تکیه بر توان و تخصص خود، همچون سدی مستحکم، موجب هراس دشمنان است و به مدد شکوفایی و پیشرفت‌های خیره‌کننده در عرصه ی فناوری‌های روزآمد و دانش سترگ نظامی در برقراری امنیت، صلح و آرامش ، تبدیل به نقطه قوت و اطمینان ملت گردیده و تصویری قابل ستایش را در جهان به نمایش گذاشته است.

اینجانبان با گرامیداشت یاد و خاطره  48 هزار شهید والامقام ارتش ، فرا رسیدن بیست و نهم فروردین را تبریک عرض نموده ، توفیق و سربلندی این نیروی پرتوان را برای ادامه مسیر دفاع و صیانت از این مرز و بوم از درگاه ایزد منان خواستاریم.

آرمان های انقلاب اسلامی امام خمینی انقلاب اسلامی ایران جمهوری اسلامی نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر