کد خبر: 368413 A

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان خبر داد:

ایلنا: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از ساخت 3 هزار و 216 مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی سال 94 در گیلان خبر داد و افزود: ساخت پروژه‌های مسکن مهر مذکور تعداد 8 هزار و 115 اشتغال موقت ایجاد کرده است.

به گزارش ایلنا از فومن، محمد اکبرزاده صبح امروز در جریان بازدید از طرح‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این شهرستان بیان کرد: سال 94 مجتمع مسکونی امام حسین(ع) در شهرستان منجیل افتتاح شده است.

اکبرزاده از ساخت 3 هزار و 216 مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی سال 94 در گیلان خبر داد و افزود: ساخت پروژه‌های مسکن مهر مذکور تعداد 8 هزار و 115 اشتغال موقت ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: آمارهای رسمی نشان می‌دهد که سهم هزینه مسکن نسبت به دیگر هزینه‌ها در سبد خانوار ایرانی بالاست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان تصریح کرد: امکان تهیه مصالح ساختمانی با کیفیت، نبود یا کمبود نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر موجب شده که یک خانوار در دهک میانی از شش به پایین از تامین خانه خوب که مجموعه سامان یافته مسکن و محیط است، توفیق بسیاری نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اهداف کوتاه‌مدت برای حوزه مسکن شهری متاثر از اصول 30، 31 و 43 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 و اساسنامه مصوب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعریف شده است.

اکبرزاده اصول کلی اهداف حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را توجه به اقتصاد مقاومتی در راستای بالا بردن ظرفیت اشتغال از طریق تعریف پروژه‌های مسکن کوچک مقیاس در شهرهای کشور در سال 94 ذکر کرد و یادآور شد: استفاده از مصالح و امکانات تولید داخلی به منظور تقویت آنها در اجرای تولیدات اقتصاد مقاومتی از اهداف حوزه مسکن شهری بنیاد مذکور است.

وی پیگیری و تلاش برای اتمام مسکن مهر به منظور کمک به متقاضیان و خانواده‌های در انتظار با استفاده از تمام امکانات موجود را از دیگر اهداف حوزه مسکن شهری این بنیاد اعلام کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با تأکید بر توجه به عوامل اصلی در تولید مسکن مانند مقاوم‌سازی، تولید مسکن با مصرف انرژی کمتر و زیباسازی در فضای داخلی و بیرونی برای تولید کالای بادوام، اظهار کرد: تامین مسکن با شرایط مناسب برای محرومانی که بدون مسکن هستند و پرداختن به فضاهای باز و طراحی فضاهای عمومی در مجموعه‌های احداثی، توجه به تامین تاسیسات زیربنایی و همچنین سبزینگی و فضای جمعی به منظور پاسداشت خانواده و کودکان در محیط زندگی از جمله اهداف حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

اشتغال مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر