کد خبر: 368487 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خواستار تکمیل برنامه‌های قبلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در حوزه صنایع اولویت‌دار تبدیلی، غذایی، سلولزی و تامین مواد اولیه این واحدها مانند توسعه زراعت چوب در سال 95 شد.

به گزارش ایلنا از بندر انزلی، علی منتظری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی و معدنی این شهرستان بیان کرد: سال 94 تعداد شش پروانه بهره‌برداری از معادن استان صادر شده است.

منتظری به رشد 200 درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری از معادن گیلان در سال 94 نسبت به سال ماقبل آن اشاره کرد و افزود: امسال برنامه‌ریزی برای صدور هفت پروانه بهره‌برداری از معادن استان انجام شده است.

وی استخراج از معادن در سال 94 نسبت به سال ماقبل آن را دارای 14 درصد کاهش خواند و بیان کرد: امسال پیش‌بینی لازم برای استخراج 11 میلیون تن مواد معدنی از معادن استان انجام شده است.

وی، حقوق دولتی دریافتی از معادن گیلان در سال 93 را 19 میلیارد و 200 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: سال گذشته 17 میلیارد و 6 میلیون ریال حقوق دولتی ناشی از استخراج معادن در استان دریافت شده و 8.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن کاهش داشته است.

منتظری خواستار تکمیل برنامه‌های قبلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در حوزه صنایع اولویت‌دار تبدیلی، غذایی، سلولزی و تامین مواد اولیه این واحدها مانند توسعه زراعت چوب در سال 95 شد و اظهار کرد: امسال تکمیل و بهره‌برداری از بزرگ‌ترین طرح‌های صنعتی کشور در صنایع سلولزی و اقدام موثر در راستای توسعه صنایع پایین‌دستی شهرک چوب و مبل در استان پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تکمیل برنامه‌های صنعت، معدن و تجارت گیلان مطابق با شرایط و زیرساخت‌های استان و هدایت اقدام‌های اجرایی این سازمان بر پایه سند راهبردی در سال 95، گفت: امسال طرح‌های دارای اولویت و هدایت سرمایه‌گذاری بر پایه قابلیت‌های معرفی شده در گیلان پیگیری می‌شود.

منتظری بر تمرکز ویژه بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی طبق اولویت پیشرفت فیزیکی و اهمیت طرح‌ها در سال 95 تأکید کرد و یادآور شد: مطالعه قابلیت محصولات صادراتی استان و بازارهای هدف صادراتی با تمرکز ویژه بر ایجاد ارزش افزوده و تولیدات صنعتی از جمله برنامه‌های عملیاتی سازمان مذکور در گیلان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه 10 میلیون و 700 هزار تن مواد معدنی از معادن گیلان در سال 93 استخراج شده است، تصریح کرد: سال 94 استخراج از معادن استان به 9 میلیون و 200 هزار تن رسیده است.

سازمان صنعت معدن و تجارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر