کد خبر: 368638 A

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان خبر داد:

ایلنا: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان گفت: طی سال گذشته ۵۶۱ هزار و ۵۹۴تن کالا از استان ترانزیت شده است که از این مقدار ۲۹۹ هزار تن از مرز آستارا و ۲۶۲ هزار تن از مرز انزلی ترانزیت شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، ناصر آل محمدی ظهر امروز در نشست کار گروه ترانزیت استان گیلان بیان کرد: طی سال گذشته ۵۶۱ هزار و ۵۹۴تن کالا از استان ترانزیت شده است که از این مقدار ۲۹۹ هزار تن از مرز آستارا و ۲۶۲ هزار تن از مرز انزلی ترانزیت شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان تصریح کرد: طی این مدت ۳۲۶ هزار و ۵۷۹ تن کالای ترانزیتی از مرزهای استان وارد و ۲۳۵ هزار و ۱۵ تن کالای ترانزیتی از استان خارج شده که به ترتیب ترانزیت ورودی استان ۱۱۳درصد افزایش داشته و در ترانزیت خروجی از استان شاهد کاهش ۴۳ درصدی هستیم.

وی انواع تخته، مواد سوختی و محصولات کشاورزی را عمده‌ترین کالاهای ترانزیت شده طی مدت یاد شده ذکر کرد و ادامه داد: در این مدت ۲۵۵ هزار و ۳۸۵تن کالا از قبیل انواع تخته، سبوس و آهن آلات از مرز آستارا وارد کشور گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان در ادامه با اشاره به میانگین تردد روزانه ۱۶۰ دستگاه کامیون و ۷دستگاه وسیله نقلیه مسافری از مرز آستارا گفت: ۲۵هزار و ۹۳۶دستگاه کامیون طی این مدت به مرز آستارا وارد و ۳۲ هزار و ۱۶۸دستگاه کامیون نیز ازاین مرز خارج شده‌اند.

آل محمدی بیان داشت: طی این مدت همچنین بالغ بر۴۸۴ هزار تن کالا از این مرز صادر گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد کاهش داشته است که پلی اتیلن، شیشه و تره بار نیز عمده کالاهای صادر شده از مرز آستارا در سال ۹۴ بودند.

وی افزود: طی این مدت ۹۶۵دستگاه وسیله نقلیه مسافری به مرز آستارا وارد و یک هزار و ۵۸۲ دستگاه وسیله نقلیه مسافری از این مرز خارج شدند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان ادامه داد: در سال گذشته با میانگین تردد روزانه ۲ هزار و ۲۶۰ نفر مسافر حدود ۸۲۵ هزار و ۲۹۴نفر مسافر از مرز آستارا تردد نموده‌اند که از این تعداد ۴۱۷ هزار و ۵۰ نفر مسافر وارد و ۴۰۸ هزار و ۲۴۴ نفر مسافر نیز از این مرز خارج شده‌اند.

استان گیلان حمل و نقل و پایانه های رشد محصولات کشاورزی وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر