کد خبر: 368646 A

معاون فرماندار آستارا تاکید کرد:

ایلنا: معاون فرماندار آستارا بر لزوم اجرایی شدن قانون حمایت از جامعه معلولان تاکید کرد و با اشاره به اینکه باید نسبت به رفع مشکل مربوط به بالابر ویژه معلولان در بهزیستی اقدام شود، افزود: رفع سد معبر در نقاط پرتردد شهر از دیگر اقداماتی است که با همکاری شهرداری‌ها و اداره صنعت، معدن و تجارت می‌تواند موثر واقع شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری آستارا، وحید پورحضرت امروز در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی اماکن و معابر شهرستان آستارا با تاکید بر اینکه دفتر نظام مهندسی در بحث کنترل نقشه‌های معماری ضوابط مربوط به مناسب سازی در اماکن عمومی را رعایت کند، خاطرنشان کرد: شهرداران آستارا و لوندویل ضمن بررسی میدانی از اماکن مختلف، در ایجاد پارکینگ‌ها، سرویس‌های بهداشتی و سایر امکانات رفاهی ویژه جانبازان تلاش کنند.

معاون فرماندار آستارا بیان کرد: معلولان و جانبازان در سطح شهر و روستا برای تردد در معابر و اماکن با مشکلاتی مواجه هستند.

پورحضرت اظهار کرد: ایجاد رمپ‌های ورودی و خروجی و نصب آسانسور و بالابر از جمله حداقل امکاناتی است که برای تسهیل بخشی به زندگی معلولان باید انجام گیرد.

معاون فرماندار آستارا تصریح کرد: ساختمان‌هایی که فاقد رمپ ورودی و خروجی مناسب به منظور تسهیل تردد معلولان و جانبازان هستند، باید نسبت به ایجاد رمپ‌های مناسب اقدام کنند.

وی بیان کرد: اداره بهزیستی شهرستان آستارا به عنوان دبیر ستاد بایستی در طول هر ماه پایش‌های لازم را از سطح بانک‌ها، اداره‌ها و بناهای در حال ساخت انجام دهند و گزارش‌های لازم را برای پیگیری عملی به ستاد ارائه دهد.

 

جامعه جانبازان شهرداری فرماندار معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر