کد خبر: 368671 A

شهردار کلانشهر رشت:

ایلنا: شهردار رشت اظهار کرد: شهردار کلانشهر رشت ادامه داد: مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های شهر یک فرصت طلایی برای متولیان اداره امور شهرهاست.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی ثابت قدم امروز در نشست بازار سرمایه‌گذاری خارجی گیلان در رشت بیان کرد: در حوزه گردشگری با محوریت گردشگری و توسعه گردشگری باید حوزه‌های تخصصی تعریف شود.

شهردار رشت اظهار کرد: همچنین بودجه ریزی دقیقی انجام و فرهنگ مشارکت نیز تعریف شود که در این صورت می‌توانیم ریسک ناشی از فرصت سرمایه گذاری را کمرنگ و به بهبود این فرصت‌ها کمک کنیم.

ثابت قدم بیان داشت: اعتقاد داریم با دو برند سلامت و خوراک شهر رشت بر اساس الگوی طبیعت محور در محدوده استان مقصد خوبی برای سرمایه گذاران باشد، به شرطی که بتواند فرصت سرمایه پذیری و حتی خرده سرمایه‌ها را بدنبال خود همراه بیاورد.

وی افزود: بر همین اساس پروژه‌های بازآفرینی، زیرساختی و گردشگری و سلامت در شهر رشت اجرا می‌شود.

ثابت قدم در ادامه با اشاره به نقش شهرداری‌ها در ارائه خدمات عمومی به شهروندان خاطرنشان کرد: در گذشته با تاسیس شهرداری‌ها به مرور بخشی از خدمات عمومی شهر‌ها، از دولت منتزع شد و شهرداری‌ها به عنوان اولین نهادهای مدنی کشور عهده دار امورجاری شهر‌ها شدند.

شهردار رشت با اشاره به مدیریت شهر‌ها براساس روش‌های ناپایدار درآمدی (همچون وصول عوارض محلی) طی یکصد سال گذشته اظهار داشت: این سیستم در سال‌های اخیر نه تنها جوابگوی توسعه شهری نبود بلکه برای اداره شهر‌ها نیزکافی نبود

ثابت قدم گفت: هزینه‌ای که درحال حاضر برای ارائه خدمات عمومی همچون زباله از مردم رشت نیز دریافت می‌کنیم، یک دهم هزینه واقعی آن است.

وی عنوان کرد: امروز استراتژی مدیریت شهری واقعی کردن این هزینه‌ها طی مدت چهارسال است.

وی افزود: این اقدام در نقاط مختلف بسته به دهک‌های مختلف مردم، درآمد‌ها و سکونتشان متفاوت است؛ در برخی جا‌ها امکان دارد صد در صد قیمت واقعی را دریافت کنیم و برخی جا‌ها صد درصد سوبسید بدهیم.

شهردار کلانشهر رشت ادامه داد: مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های شهر یک فرصت طلایی برای متولیان اداره امور شهرهاست تا با استفاده از توان مالی و تخصص بروز این بخش، میزان رضایتمندی شهروندان را با سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌ها و جلو گیری از انتقال بار مالی آن به گردن عموم، ارتقا دهند.

ثابت قدم بیان کرد: شهرداری رشت در سال‌های اخیر با تاکید بر ارزش‌های محوری و جذابیت‌های کالبدی، فرهنگی و اجتماعی شهر رشت تلاش کرده است تا شهر را به مثابه یک محصول ماندگار در عرصه ملی و بین المللی در ذهن مخاطبا ن حک کنند.

شهردار رشت تصریح کرد: شهرداری رشت امیدوار است تا با این تصویر مثبت و متمایز در ذهن شهروندان و مخاطبان به طور مستقیم به کسب شهرت، توسعه گردشگری و بهبود زندگی شهروندان بینجامد که این مهم فقط از مسیر همکاری و جذب سرمایه گذاران بدست می‌آید.

وی افزود: در سال‌های اخیر شهرداری رشت و شورای شهر تمام تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاران خوش نام به کار گرفته و تا حد امکان زمینه بسترهای لازم را فراهم کرده است.

بخش خصوصی بودجه سرمایه سرمایه گذاری فرصت طلایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر