کد خبر: 374040 A

در ماه رمضان امسال؛

ایلنا: مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان از اجرای نخستین مرحله طرح نظارتی طاها در ماه رمضان امسال در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، داریوش اشکانی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته ارتباطات، استاندارد و کیفیت را دو مقوله جامعه دانست.

اشکانی پور، برنامه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی را در پنج زمینه خواند و افزود: تدوین و آموزش، نظارت بر اجرای استاندارد، مقیاس‌ها، تایید صلاحیت و نظارت بر امور صادرات و واردات از فعالیت‌های موسسه مذکور است.

وی استاندارد اجباری 700 فرآورده و 400 واحد تولیدی را از اقدام‌های موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان عنوان کرد و بیان داشت: نظارت بر واحدهای تولیدی حائز اهمیت است.

مدیر کل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان از اجرای طرح طاها در ماه مبارک رمضان امسال در گیلان خبر داد و عنوان کرد: نخستین مرحله طرح مذکور با هدف نظارت بر بازار اجرا می‌شود.

وی بر ضرورت انتقال فرهنگ استاندارد به مردم تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در انتقال فرهنگ استاندارد به مردم دارند.

اشکانی پور، نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی و واگذاری امور به بخش خصوصی را از برنامه‌های موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان دانست و تصریح کرد: تایید صلاحیت کالای واحدهای تولیدی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر