کد خبر: 374199 A

طی سال گذشته

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل تعداد 16 هزار پرونده تخلف صنفی در تعزیرات حکومتی گیلان طی سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد 114 نفر بازرس در سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان فعالیت می‌کنند و 45 نفر بازرس اتاق اصناف استان هستند.

به گزارش ایلنا از رشت، علی منتظری عصر امروز در همایش استانی اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کننده در سالن غدیر استانداری گیلان، تشکیل انجمن رعایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را از سال 88 در کشور عنوان کرد.

منتظری اظهار کرد: سال گذشته تعداد 370 هزار مورد بازرسی از اصناف و واحدهای تولیدی گیلان انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل تعداد 16 هزار پرونده تخلف صنفی در تعزیرات حکومتی گیلان طی سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد 114 نفر بازرس در سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان فعالیت می‌کنند و 45 نفر بازرس اتاق اصناف استان هستند.

وی قیمت‌گذاری را یکی از وظایف سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گیلان ذکر کرد و عنوان کرد: در برخی از مواقع دستگاه‌های دولتی در صادرات مشکلاتی ایجاد می‌کنند و باید تلاش کنیم در امر صادرات تسهیل شود.

منتظری افزود: تعداد 10 هزار نفر ناظر افتخاری در گیلان ساماندهی شده‌اند و در زمان التهاب در بازار از وجود این بازرسان استفاده می‌شود.

وی به شکایت مردم از واحدهای متخلف صنفی اشاره کرد و اذعان داشت: در برخی موارد شاهد شکایت مردم از ارزان‌فروشی در گیلان هستیم و این امر نیازمند مطالعه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان درباره وجود بازارهای سنتی در گیلان، متذکر شد: گیلان دارای بازارهای محلی و سنتی بوده و نیاز است در این زمینه مطالعاتی انجام شود.

منتظری بر ضرورت حمایت از انجمن حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این استان تأکید کرد و افزود: منابع مالی برای انجمن مذکور در نظر گرفته نشده و انتظار می‌رود در این زمینه اقدام شود.

تعزیرات سازمان صنعت سازمان صنعت معدن و تجارت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر