کد خبر: 374284 A

محمود نوابی:

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌‌کنندگان و تولید کنندگان گیلان را از استان‌های برتر در این زمینه می‌داند.

یه گزارش ایلنا از رشت، محمود نوابی عصر امروز در همایش استانی اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کننده در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار کرد: پانزدهمین همایش ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را در اسفند ماه امسال برگزار می‌کنیم.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: سال گذشته آیین‌نامه اجرایی ماده 6 رعایت حقوق مصرف کنندگان به استانداری‌ها ابلاغ شده و طبق آن وظیفه دارند دستگاه‌های مختلف را بازرسی کنند.

وی انجام تحقیقات و بررسی لازم و ارائه طرح‌های ضروری در راستای متعادل کردن کالای وارداتی و تولیدی را از جمله اهداف مهم سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان برشمرد.

نوابی، یکی از اهداف برگزاری همایش‌های مذکور را حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان عنوان کرد و گفت: با برگزاری چنین همایش‌هایی اعلام می‌کنیم که می‌توان از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان حمایت کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، همکاری با سازمان‌های مربوطه به منظور تشویق امر صادرات و بازاریابی از طریق تعیین را از دیگر اهداف سازمان مذکور ذکر کرد و گفت: تعدیل، تثبیت و کنترل قیمت تولیدات، خدمات و کالای وارداتی داخلی از جمله اهداف سازمان است.

وی با بیان اینکه در حوزه منتخبان در کشور 16 برابر افزایش داشتیم، افزود: گیلان از استان‌های موفق در برگزاری همایش رعایت حقوق مصرف کنندگان است.

وی، اهداف سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را حمایت از تولید داخلی و حمایت از مصرف‌کنندگان در برخورد با نوسان‌های غیر معمولی عنوان کرد.

نوابی با اشاره به اینکه اگر فعالیت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را نداشته باشیم، جلوگیری از تضییع حقوق غیر ممکن می‌شود، تصریح کرد: مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به موازات یکدیگر حق آشنایی و بهره‌مندی از حقوق قانونی خود را دارند.

این مسؤول، نقش تشکیلات غیر دولتی و انجمن‌های مردم‌نهاد حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را مهم خواند و یادآور شد: این تشکیلات به دلیل برخورداری از حمایت مردمی می‌توانند بیشترین تاثیرگذاری را در جامعه داشته باشند.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، تقویت و نوین‌سازی و هوشمند سازی سیستم‌های نظارتی و بازرسی را از خدمات این انجمن عنوان کرد و یادآور شد: ترویج حقوق مصرف‌کنندگان و ارتقای فرهنگ عمومی نسبت به تولید ملی از جمله اهداف سازمان است.

تولید ملی حقوق سازمان حمایت از مصرف مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر