کد خبر: 375895 A

معاون اجتماعی پلیس گیلان:

معاون اجتماعی پلیس گیلان، آموزش همگانی را یکی از راه‌های اساسی تحقق پیشگیری اجتماعی عنوان کرد و گفت: برقراری نظم و امنیت مطلوب با پیشگیری اجتماعی محقق می‌شود.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، محمدرضا جعفری خیرخواه امروز در دیدار با امام‌جمعه این شهرستان بیان  کرد: اقدام‌های سلبی پلیس ویژه برخورد با قاچاقچیان، سارقان و مجرمان است.

معاون اجتماعی پلیس گیلان اقدام‌های ایجابی پلیس را مهم‌تر از اقدام‌های سلبی عنوان کرد و تصریح کرد: آموزش‌همگانی و مشارکت‌عمومی شهروندان از اقدام‌های ایجابی پلیس محسوب می‌شود.

جعفری خیرخواه، با تأکید بر اینکه ایجاد امنیت به‌تنهایی به عهده پلیس نیست، افزود: مردم در تامین‌امنیت مطلوب سهم مهمی دارند و پلیس برای تامین امنیت نیازمند مشارکت و همکاری مردم است.

وی دلیل حضور پلیس در دانشگاه‌ها و مراکز علمی را فرهنگ‌سازی خواند و افزود: سطح آگاهی جامعه باید ارتقا پیدا کند زیرا بستر وقوع بسیاری از جرائم ارائه نکردن آموزش به شهروندان است.

وی با تأکید بر اینکه اجرای صحیح ماموریت و خدمت به مردم راهبرد مهم پلیس است، اظهار کرد: پلیس با همراهی مردم و دستگاه‌های مختلف از تمام امکانات موجود برای مقابله با ناهنجاری‌ها استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برقراری نظم و امنیت مطلوب با پیشگیری اجتماعی تحقق پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: آموزش همگانی یکی از راه‌های اساسی تحقق پیشگیری اجتماعی است.

جعفری خیرخواه پلیس را در خط مقدم برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی ذکر کرد و خاطرنشان کرد: پلیس آخرین نهاد در خط حرکتی برخورد با ناهنجاری‌ها بوده و به دلیل بعضی از کاستی‌ها مجبور است در فرهنگ‌سازی و پیشگیری از جرم ورود کند.

معاون اجتماعی پلیس گیلان اظهار کرد: پلیس نهادی فرهنگ‌ساز نیست بلکه نگاه ما بر این مبنا است که موضوع‌های اجتماعی را نباید تبدیل به مسائل امنیتی کرد.

امام جمعه معاون نظم و امنیت لاهیجان پلیس گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر