کد خبر: 379046 A

مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی:

36 پروژه با اعتبار 25 میلیارد ریال در روستاهای انزلی اجرایی شد.

به گزارش ایلنا از انزلی، امین افقی گفت: در ادامه فعایت‌های عمران روستایی سازمان منطقه‌آزاد انزلی 36 پروژه با اعتبار 25 میلیارد ریال در سال‌جاری برای اجرای طرح‌های توسعه و عمران روستایی از سوی این سازمان اجرا خواهد شد.

وی افزود: به منظور بالابردن استانداردهای زندگی و افزایش امکانات زیرساختی ضروری، این سازمان در 28 روستای منطقه اقدام به اجرای طرح‌های مختلفی در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی، خدمات و امکانات عمومی می‌کند که از مجموع آنها،7 پروژه در حوزه بهسازی محیط روستایی، 6 طرح در زمینه اماکن ورزشی، 16 پروژه درخصوص بهسازی معابر روستاهای منطقه، 4 مورد مرتبط با مکان‌های فرهنگی و مذهبی و 3 طرح نیز در حوزه ساماندهی رودخانه‌ها، اجرا خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه‌آزاد انزلی افزود: این سازمان زیرسازی و آسفالت معابر، ترمیم و بازسازی زمین‌های ورزشی، ساخت رختکن و اماکن ورزشی در حوزه عمران روستایی، ترمیم و بازسازی مساجد، احداث مدرسه، ساخت خانه عالم و ایجاد پارک‌های تفریحی را نیز امسال در دستور کار قرار داده و در عین حال تأسیس سرای فرهنگی مشتمل بر کتابخانه، سالن مطالعه و ... از دیگر بخش‌های فرهنگی زینت‌بخش مجموعه طرح‌های عمران و توسعه روستایی این سازمان در سال‌جاری است.

وی افزود: این پروژه‌ها از محل بودجه سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح روستاها به اجرا در می‌آید و  نیازسنجی، امکان‌سنجی، بررسی کارشناسی و اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی-توسعه‌ای هر روستا با همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای محدوده منطقه‌آزاد انزلی صورت گرفته و تا پایان سال مراحل ساخت تمامی آنها انجام و آماده بهره برداری می‌شوند.

افقی بیان داشت: سال‌های گذشته این سازمان علاوه بر ساخت و بازسازی مساجد، تجهیز مدارس، اماکن‌ورزشی، ایجاد شبکه جمع‌آوری زباله، زیرسازی و آسفالت معابر نسبت به گازرسانی، تجهیز خانه‌های بهداشت، احداث خانه عالم و کانون‌های فرهنگی و قرآنی و لایروبی نهرهای آب‌رسانی مزارع و شالیزارهای سطح منطقه نیز اقدامات متعددی انجام داده است.

زباله کانون های فرهنگی گاز اماکن ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر