کد خبر: 379583 A

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان خبر داد:

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه نیاز تولید برق در گیلان بیشتر از میزان مصرف آن است، اظهار داشت: در گیلان دو هزار و 816 مگاوات برق تولید می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای گیلان،  عظیم بلبل‌آبادی پیش از ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیران حراست برق منطقه‌ای گیلان در سالن کنفرانس این شرکت تعداد مشترکان در بخش توزیع برق گیلان را یک‌میلیون و 300 هزار نفر و در فوق توزیع پنج مشترک عنوان کرد.

بلبل آبادی تصریح کرد: گیلان به استان‌هایی مانند تهران، آذربایجان، زنجان و مازندران انرژی صادر می‌کند.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان ظرفیت پست‌های مصوبه در بخش انتقال و فوق توزیع برق را حدود 6 هزار و 800 مگاوات آمپر ذکر کرد و بیان داشت: اکنون طول خطوط انتقال و فوق توزیع در گیلان به دو هزار و 850 کیلومتر مدار رسیده است.

وی با بیان اینکه نیاز تولید برق در گیلان بیشتر از میزان مصرف آن است، اذعان داشت: در گیلان دو هزار و 816 مگاوات برق تولید می‌شود.

بلبل‌آبادی با اشاره به افزایش گرما و میزان مصرف برق در گیلان، خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته میزان مصرف برق در گیلان بین 600 تا 700 مگاوات در نوسان بود، اما با افزایش گرمای اخیر مقدار مصرف برق به 700 تا 800 مگاوات افزایش یافت.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان تولید ترانسفورماتورهای کم‌صدا را توفیق بسیار بزرگ در عرصه اقتصاد مقاومتی دانست و متذکر شد: تولید این دستگاه ایران را از وابستگی به خارج از کشور رهایی می‌بخشد.

بلبل آبادی با بیان اینکه مجوز اجرای پروژه‌های مذکور از شرکت توانیر اخذ شده است، اظهار کرد: در نیمه دوم سال گذشته برای نخستین بار کار طراحی و ساخت ترانسفورماتورهای کم صدا در داخل آغاز و در دو هفته گذشته با تست و کسب نتایج لازم، در کشور تولید شده است.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان به اجرای پروژه‌های شرکت برق منطقه‌ای گیلان در سال جاری اشاره کرد و افزود: امسال 237 میلیارد تومان پروژه برق گیلان از محل اعتبارات اسناد ریالی و فایناس اجرایی می‌شود.

انرژی برق تودیع و معارفه روابط عمومی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر