کد خبر: 386513 A

استاندار گیلان تاکید کرد:

ایلنا: استاندار گیلان بیان کرد: برنج گیلان برای صادرات صرفه اقتصادی ندارد.

به گزارش ایلنا از رشت، استاندار گیلان امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی گیلان در محل استانداری گیلان، با بیان اینکه قیمت تمام شده محصولات کشاورزی ایران بالا است گفت: برنج گیلان برای صادرات صرفه اقتصادی ندارد.

نجفی به مصرف چای داخلی در استانداری گیلان اشاره کرد و گفت: سازمان چای کشور، چای ارسالی به استانداری را کیلویی ۳۰ هزار تومان فاکتور کرده است.

وی سهم مبادلات بازرگانی ایران با روسیه را ۷۰۰ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: سهم صادرات ایران به روسیه ۱۷۵ میلیون دلار است.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه تعرفه کالا از ایران به روسیه نسبت به کشورهای دیگر بالا است بیان داشت: صادرات به روسیه را باید از مسیر ارمنستان دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه قیمت چای داخلی بالا‌تر از نرخ چای خارجی است افزود: اگر چای آزاد شود به طور کامل غیراقتصادی می‌شود.

نجفی به آشنا نبودن بازرگانان ایرانی با استانداردهای روسیه اشاره کرد و یادآور شد: اطلاع دقیقی از نیاز مصرف‌کننده روسی نداریم.

وی یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی را صادرات و اصلاح تعرفه‌ها خواند و بیان داشت: این موضوع در دستور کار محمود واعظی رئیس کمیسیون اقتصادی ایران با روسیه است.

استاندار گیلان به صادرات گوشت مرغ به کشور روسیه اشاره کرد و افزود: سال‌های گذشته این اقدام اتفاق نیفتاده بود.

نجفی برگزاری جلسه‌های اقتصاد مقاومتی را جزء اساسی‌ترین موضوع‌ها دانست و گفت: تا پایان امسال وضعیت صادرات گیلان باید مثبت شده و قابل دفاع باشد.

وی با بیان اینکه محصول کیوی گیلان قدرت رقابت با محصولات کشورهای اروپایی برای صادرات به روسیه را دارد، اظهار کرد: امسال باید صادرات کالا از گیلان را پیگیری کنیم.

ایران چای کشورهای اروپایی گوشت سازمان چای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر