کد خبر: 386553 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان خواستار شد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان خواستار تأمین 328 میلیاردی اجرای 89 پروژه‌ گردشگری شد.

به گزارش  ایلنا از رشت، رضا علیزاده بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گیلان بیان کرد: 89 پروژه گردشگری از طرف سازمان مرکزی میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال اجراست که از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی برخوردار هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، میزان سرمایه‌گذاری اجرای پروژه‌های مذکور را 650 میلیارد تومان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه‌ها می‌تواند بیش از پنج هزار شغل ایجاد کند.

علیزاده، خواستار تأمین 328 میلیارد تومانی اجرای پروژه‌های مذکور از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان شد و افزود: در مدت 1.5 سال آینده امکان اتمام پروژه‌های مذکور وجود دارد.

وی ایجاد پنج پروژه چندمنظوره گردشگری را گزینه نخست در بخش گردشگری گیلان عنوان کرد و ادامه داد: سال‌های گذشته سرویس‌های بهداشتی از محل اعتبارات ملی و استانی ساخته شده و نیمه تمام رها شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، از تشکیل کمیته مشترک اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در راستای دریافت اعتبارات از سازمان مرکزی میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بانک‌مرکزی و صندوق توسعه ملی خبر داد و بیان داشت: بخشی از اعتبارات از طریق کارگروه اشتغال گیلان تامین می‌شود.

اشتغال اقتصاد مقاومتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی صنایع دستی و گردشگری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر