کد خبر: 390936 A

جانشین فرمانده انتظامی گیلان تاکید کرد:

نقش متولیان دستگاه‌های اجتماعی و فرهنگی در زمینه بصیرت‌افزایی، آگاهی‌بخشی و آموزش‌های عمومی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب حائز اهمیت است.

به گزارش ایلنا از رشت، مهرداد مهرگان ظهر امروز در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: بعضی از افراد هنجارها را در نظر نمی‌گیرند و پلیس در راستای حفظ هنجارها و امنیت عمومی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه پلیس حفاظت از فرهنگ و قوانین را وظیفه خود می‌داند، تصریح کرد: رعایت عفاف و اهمیت دادن بیشتر به حجاب در اقشار مختلف جامعه یکی از راهکارهای مقابله با هجمه فرهنگی دشمن است.

مهرگان بر آموزش و آگاه‌سازی مسائل مربوط به عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد و افزود: نقش متولیان دستگاه‌های اجتماعی و فرهنگی در زمینه بصیرت‌افزایی، آگاهی‌بخشی و آموزش‌های عمومی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب حائز اهمیت است.

وی پلیس را پیشگام در اقدام‌های پیشگیرانه در معضلات اجتماعی خواند و بیان کرد: توجه مردم به امنیت اجتماعی، آسایش همگانی را به همراه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور عفاف و حجاب را یکی از ارکان سلامت روانی جامعه عنوان کرد و گفت: اسلام حجاب و پوشش اسلامی را یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی معرفی کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری با تأکید براینکه بی‌توجهی به حجاب و عفاف موجب نبود آرامش روانی و اجتماعی در جامعه می‌شود، افزود: حجاب موجب مصونیت شده و عزت نفس را به همراه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه اعضای خانواده با اهمیت به همدیگر می‌توانند از بسیاری از مسائل مخرب جلوگیری کنند، بیان کرد: خانواده نقش مهمی در تربیت و پوشش فرزندان دارد.

وی کانون خانواده را نخستین مرکز پرورش فکری انسان‌ها عنوان کرد و افزود: اهمیت روند تربیتی فرزندان در کانون خانواده موجب جلوگیری از کج‌روی فرزندان و نسل آینده می‌شود.

یاری بد پوششی را یکی از معضلات موجود در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: بعضی از افراد با آگاهی کم نسبت به عواقب حجاب به طرف بد پوششی گرایش پیدا کردند.

 

 

اجتماعی و فرهنگی ترویج فرهنگ جامعه فرمانده انتظامی عفاف و حجاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر